iTunes Windows Mağaza’ya Geliyor

iTunes, Windows Mağaza'da yerini almaya hazırlanıyor

495
0
iTunes Windows Mağaza

Seattle’daki Washington Eyaleti Konferasyon Salonunda Windows tarafından düzenlenen Build 2017 etkinliğinde, Microsoft tarafından birçok yenilik tanıtıldı. Bu yeniliklerden en göze çarpanlarından biri iTunes uygulamasının Windows Mağaza’sına gelecek olması. Böylesi bir duyurunun yapılması biraz şaşkınlık yaratmadı desek yalan olur.

Windows kullanıcıları iTunes programını internet sitesinden indirip bilgisayarlarına kurabiliyorlar. Ancak bu karar ile birlikte direkt olarak Windows Mağazasından iTunes’ı bilgisayarlarına kurabilme şansına sahip olacaklar. Böyle bir karar alarak Windows Mağaza’nın uygulama yelpazesi radikal bir biçimde genişlemeye açılacağından şüphe yok.

iTunes’un bu yılın sonuna kadar Windows Mağaza’sındaki yerini alması bekleniyor. Böylelikle Windows 10 ve Windows 10 S sahibi kullanıcılar iTunes’a Apple Music desteğin ile birlikte kavuşabilecekler.

En çok merak edilen ise, iTunes kurulumu gerçekleşen Windows bilgisayarların yavaşlaması sorununun nasıl çözüleceği olacak. iTunes kurulduktan sonra Windows PC lerde görülen en büyük sorun hiç şüphesiz azımsanmayacak yavaşlama problemi oluyor.

 


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here