PDF’den Word Belgesine Dönüştürme

571
0

PDF (Portable Document Format) (Türkçesi ; Taşınabilir Belge Biçimi) tipi dosyalar özellikle iş, ofis ve eğitim dokümanların da kullanılıyor. PDF ‘in oluşturulma amacını ise, sadece okumaya dönük, üzerinde değişiklik yapılması istenmeyen metin ve yazı dosyaları olarak tanımlayabiliriz. Ancak bazı özel durumlarda kullanıcılar PDF belgelerini Word, Excel ve ya Power Point ipinde dosya olarak çevirmek isteyebilirler.

Bu yazımızda sizlere PDF’den Word belgesine dönüştürme işleminin nasıl yapılacağını işinde profesyonel bir program olan Wondershare PDF Converter programı ile açıklayarak göstermek istedik. (Program ücretlidir)

PDF’den Word Belgesine Dönüştürme

1. Öncelikle bu linke tıklayarak Wondershare PDF Converter programını indiriyoruz. İndirdikten sonra standart kurulum işlemi gerçekleştiriyoruz.

Programın ücretsiz olan bu sürümü ile 2 sayfaya kadar PDF dosyalarını ücretsiz olarak Word, Excel yada Power Point sunumuna dönüştürebilirsiniz. Eğer daha fazla sayfaya sahip dokümanları çevirmek isteseniz 70$ ödeyerek programın Full sürümünü satın alabilirsiniz.

 

2. Programı kurduktan sonra çalıştırıyoruz. Karşımıza gelen program ekranından kısaca bahsetmek gerekirse;

(1) Çevrilmesini istediğiniz bir ya da birden çok PDF dosyalarını “Add PDF Files” butonuna tıklayarak program içerisine atabilirsiniz. Yada dilerseniz PDF dosyalarını fare ile sürükleyip, “Drag PDF files here to add them” yazan kısma bırakabilirsiniz. Dilerseniz PDF dosyasının tümünü, dilerseniz belirleyeceğiniz sayfaları dönüştürebilirsiniz.

(2) PDF dosyasının çevrilmesini istediğiniz dosya türünü “Output Format” yazan kısımdan belirleyebilirsiniz. İlgili kısımda seçebileceğiniz dosya türleri ise; Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint, Image, HTML ve EPUB dosya türleri.

(3) Belirttiğiniz dosyaların, belirttiğiniz formata çevrildikten sonra bilgisayarınızda kayıt edileceği yeri “Output Folder” kısmından seçebilirsiniz. Dilerseniz bilgisayarınızda özel bir yer belirleyebilir, dilerseniz kaynak dosya ve dosyalarınız ile aynı yere kayıt ettirebilirsiniz.

(4) PDF belgesini seçip, “Convert” butonuna tıklayarak PDF’den Word Belgesine Dönüştürme işlemine başlayabilirsiniz.

PDF'den Word Belgesine Dönüştürme

 

3. Örnek olarak çevirdiğimiz dosyayı aşağıda görebilirsiniz.

[baslider name=”Wondershare”]


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here