Sanal Gerçeklik Firması Owlchemy Google Tarafından Satın Alındı

VR Oyunları geliştiren firma Google ile birlikte çalışma aldı

506
0

Google’ın sanal gerçek ile (virtual reality ya da kısa adı ile VR) ne kadar ciddi bir şekilde ilgilendiği biliniyor. Google VR teknolojisinde hem kendi bünyesinde teknoloji geliştiriyor hemde VR teknolojisinde yenilikçi firmalar ile yakından ilgileniyor. Bu dirsek teması bazı durumlarda satın almalara gidebiliyor.

Google tarafından yapılan satın almaların en son haberi Owlchemy Labs’ta gerçekleşti. 2013 yılından bu yana VR oyunları geliştiren yenilikçi firma, Google tarafından satın alındı. Owlchemy Labs firması Netflix bünyesinde yayınlanan ünlü çizgi film Rick and Morty’nin VR oyununu geliştirmişti. HTC Vive ve Oculus sahibi kullanıcılar için geliştirilen VR oyunu Rick and Morty: Virtual Rick-ality büyük beğeni kazanmıştı.

Aslında bu satın almanın bilindik satın almalardan biri olduğu söylemek doğru olmayabilir. Firmadan yapılan açıklamaya göre, HTC Vive, Oculus Touch ve PlayStation VR gibi platformlar için yüksek kaliteli VR içeriği oluşturmaya devam edileceği belirtildi.

Google, blog yazısında iki şirketin “en iyi VR deneyimlerini hayata geçirmeye devam etmek için ilgi çekici, kapsamlı oyunlar yaratmaya, birçok farklı platformda yeni etkileşim modelleri geliştirmeye” devam edeceğini açıkladı. Bu açıklama sanal gerçeklik oyunu meraklılarını fazlası ile heyecanlandırdı.

Satın almanın tam olarak neleri kapsadığı ve ne kadarlık bir ücret karşılığında gerçekleştirildiği açıkça belirtilmese de, bu soruların cevabı önümüzdeki günlerde netleşecek gibi görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here