Volvo ve Auidi Araçlarına Yeni Android Auto Geliyor

407
0

Dünya artık eskisi gibi değil, teknoloji her yerde ve her yaşam alanında. Bu gelişim her platformda olduğu gibi araçlarımızın içerisinde de fazlası ile hissediliyor. Analog yol bilgisayarları yerini hesap makinası vari ekranlara, sonrasında renkli ekranlara bıraktı. Şimdilerde ise çoğu araba markası dijital kadran ve eğlence paketleri sunuyor. Araba üreticileri sağladıkları yakıt tüketimi, motor gücü, dış görünüm, iç konfor gibi özelliklerin yanında, araç içi eğlence sistemlerine de özel bir ilgi gösteriyor.

Android Auto nereyse 2 yıldır birçok otomobil markası tarafından araçlarında kullanıyor. Premier otomobil üreticileri Volvo ve Auidi bu rekabeti bir ileri seviyeye taşıyarak araçları içerisinde yeni nesil Android Auto’ya yer verecekler. Audi uzun bir zamandır MMI araç içi eğlence paketini kullanıcılarına sunuyor. Volvo ise nispeten daha yeni bir sistem olan Sensus Connect adı ile adlandırdığı konsol paketini kullanıcılarının deneyimine sunmakta. Radikal bir değişiklikle ile iki üretici de bundan böyle Andorid kullanacaklar. Resmi duyurunun bu hafta yapılacak olan Google I/O konferasında yapılması bekleniyor.

Volvo’nun araştırma ve geliştirme başkanı Henrik Green “Volvo ile özdeşleşen ikonik ön panelini korumayı düşünüyoruz. Yeni tip Android Eğlence sisteminin Volvo araçlarında kullanılması ile birlikte kullanıcılarımız yüzlerce popüler uygulamaya erişim sağlayabilecekler. Sürüş keyfini sunacağımız bu zengin paket ile entegre edeceğiz.”

Volvo kullanıcıları için en güzel haber ise, mevcut Sensus Connect sistemi kullanıcıları bu yenilikten mahrum bırakılmayacak. İnternete bağlanıp güncelleme alarak yeni sisteme kolaylıkla geçebilecekler.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here