Klavyede Olmayan Semboller

klavyede bulunmayan semboller

Klavyede olmayan semboller konulu makalemizde siz değerli okurlarımıza klavyede aynı zamanda telefonda olmayan semboller bahsetmeye çalışacağız.

Klavyede Bulunmayan Semboller

Sahip olduğumuz ve en gelişmiş niteliğe sahip ürünler olan bilgisayarları gün içerisinde oldukça sık bir şekilde kullanıyoruz. Birtakım çalışmalarımız doğrultusunda veya keyfi olarak bu cihazları kullandığımızda, daha önce bilmediğimiz birçok şeyi de sonradan öğrenme şanslarını yakalıyoruz. Bilgisayar kullanımındaki tecrübemiz arttıkça ise, zaman içerisinde bu teknolojik ürünleri daha verimli şekilde kullanacak bir aşamaya geliyoruz.

Bilgisayar kullanımında özellikle klavyeden en etkin şekilde yararlanmak, bu hususta bizler için oldukça önem arz ediyor. Çünkü eğer klavye üzerinde her işlem için ne yapılması gerektiğini bilirsek, herhangi bir durumda kararsızlık yaşamamış oluruz. İnsanlar bu konuda bazı durumlarda bir kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Bazı klavye sembolleri, klavye üzerinde açık bir şekilde yer alır. Ancak gerektiğinde klavyede bulunmayan semboller nasıl meydana getirilir bunu da öğrenmemiz gerekir.

için çoğu durumda ‘’Alt’’ tuşunu kullanmamız gerekebilir. Çünkü bazı kombinasyonların oluşturulmasında bu tuşun önemli bir görevi vardır. Bu tuşa basılı tutarak diğer yandan oluşturmak istediğimiz şekli ortaya çıkaracak rakamlara da basmamız gerekir. Bu sayede ihtiyacımız olan birçok sembolü kolaylıkla ortaya çıkarmış oluruz. Bunlarla birlikte gerektiğinde yön tuşlarını da işleme dâhil ederek farklı sembolleri oluşturabiliriz.

Kopyala Yapıştır

Klavyede olmayan semboller nasıl yapılır sorusu, günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısını yakından ilgilendirmektedir. Genel olarak şekilli klavye sembolleri kapsamında gereken oluşumları meydana getirmek için tuş kombinasyonlarından yararlanılır. Fakat bu konuda farklı alternatif seçenekler de vardır. Kopyala yapıştır tekniği, bu aşamada çok yararlı bir işleve sahiptir.

Bu teknikle ihtiyacınız olan tüm şekilleri başka bir alandan kopyala seçeneğiyle alıp, kullanmak istediğiniz alana yapıştır seçeneğiyle aktarabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan kazanır ve hem de tüm işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Tüm sembollere ulaşmak için bilgisayarınızdan başlat, tüm programlar, donatılar, sistem araçları ve karakter eşlem bölümlerini seçmeniz gerekir.

Telefonlarda Klavye Kullanımı

Telefonda olmayan semboller için de kullanıcılar, aynı bilgisayarda olduğu gibi kopyala yapıştır tekniğinden faydalanabilirler. Bunun için ilgili simgenin üzerinde basılı tutarak bunu kopyalamaları yeterlidir. Ardından ise yapılacak tek şey, bunu kullanmak istedikleri alana yapıştırmalarıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz