Bilgisayardan instagram Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

bilgisayardan-instagram-Mesaj-Atma

Bu makalemizde sizlere bilgisayardan instagram mesaj atma nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

İnstagram Bilgisayardan Mesaj Atma

Bilgisayar üzerinden instagram mesaj atma metotları nelerdir? İnstagram her ne kadar sosyal medya platformları arasında popüler bir konumda olsa da her zaman mobil yoğunluklu kalmaya devam etmektedir. İnternet sitesine bilgisayar üzerinden giriş yapmak, fotoğraflara göz atmak olanaklı yalnız birilerine bu biçimde DM – mesaj gönderilemiyor, diğerlerinin gönderilerini beğenenleri görememektesiniz.

Bilgisayar Üzerinden İnstagram Mesaj Atma Yöntemleri

Bilgisayardan mesaj atma metotlarının pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu metotları kimi kullanıcıların bilmemesi üzerine instagramda bilgisayardan mesaj atma işlemi yalnızca telefonlarda kullanılabiliyor. Pek çok metot olmasına karşın instagram bilgisayardan mesajlaşma halen tam manası ile çözüme kavuşturulabilmiş demek değildir. Şimdi hep birlikte instagram bilgisayardan mesaj atma metotlarını inceleyelim.

Windows 10 ile İnstagram Mesaj Atma

Öncelikli olarak, şayet Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız Windows Mağazasına giriş sağlayarak buradan instagram mesaj atma bilgisayardan yapabilmek için İnstagram uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Arama bölümünde İnstagram yazdığı zaman karşınıza resmi uygulama sayfası açılacaktır. ‘Al’ butonuna tıklayarak programı ücretsiz şekilde yükleyebilir, bunun akabinde hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz. Bilgisayarda instagram mesaj atma işlemini yapabilirsiniz yalnız yine de fotoğraf paylaşamazsınız. Maksadınız bilgisayardan instagram mesaj atma programsız ise bu metodu deneyebilirsiniz.

InstaTray ile İnstagram Mesaj Atma

Ne yazık ki İnstagram mecrasını masaüstünde kullanmanın birtakım olumsuz yanları bulunmaktadır. Fotoğraf paylaşamıyor, mesaj gönderemiyorsunuz. Bu işlem için InstaTray kullanabilirsiniz. InstaTray uygulamasını aynı Chrome uygulaması gibi açtıktan sonra buradan İnstagram sayfasına girdiğiniz takdirde direkt olarak mesajlarınıza ulaşabiliyorsunuz.

Programdaki nitelikler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Gelen kutusundaki mesajlarınızın organize bir şekilde idaresini sağlayabilirsiniz.
  • Mesaj okuyup iletebilirsiniz.
  • Şayet birden daha çok hesaba sahipseniz, tümüne giriş sağlayabilirsiniz.

Bilgisayardaki Tarayıcılardan İnstagram Mesaj Atma

Bunun için Fastfiles adresine gitmeli ve InstaDMS_enabler.zip isimli dosyayı yüklemelisiniz. Programı ZIP dâhilinden çıkararak kurulumu başlatmanız gerekmektedir. Hem Macintosh hem de Windows desteği sağlanan bu program bütün tarayıcılarda bir uzantıyı faal bir duruma getirecek ve bu uzantı aracılığıyla da tarayıcıya İnstagram mesaj sekmesi ilave edilecektir. Alakalı uzantı faal edildiği takdirde bilgisayardan mesaj atma işlemini bundan sonra son derece pratik bir biçimde mevcut internet tarayıcınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz