Ana sayfa Trendler En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri (2021)

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri (2021)

3
En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri (2021)

İnternet çağının doğal bir sonucu olarak, gazete tirajlarında büyük bir gerileme söz konusu. Günümüzde artık Medya kuruluşları İnternet haber sitelerine çok büyük yatırımlar yapıyor. Değişen insan davranışlarından biri de, bilgiye en kısa yoldan en hızlı bir biçimde erişme isteği. Artık kimse bir önceki günün haberlerini gazeteden değil, anlık olarak Haber sitelerinden takip ediyor. Bu yazımızda sizlere, son son verilere göre En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri‘ni TOP 10 listesi altında sunuyoruz.

Bilgilendirme : Site üzerinde haber özelliği bulunsa da, bilinen tarafı haber sitesi olmayan İnternet siteleri (Mynet, Ekşisözlük, Onedio gibi siteler) listemizde yer almamaktadır.


En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

10. Haberler.com

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Bir haber sitesinin sahip olabileceği en güzel alan adına sahip Haberler.com sitesi ile listemize başlayalım. Sitenin iddiasına göre, siteye her gün 2.500 ile 3.000 arası haber girişi yapılmakta.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 10 dakika 54 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 7.16

 

9. Haberturk.com

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Kullanıcı dostu, modern bir tasarıma sahip Haber Türk kanalına ait haber sitesinde aradığınız habere kolay ve hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz. Yaptığımız testlerde, sitenin açılış hızı Mobilde 99, Masaüstü bilgisayarlarda 79 sonucunu verdi.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 6 dakika 57 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 4.18

 

8. Yeniakit.com.tr

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Tasarım açısından yıllar öncesinde kalmış gibi görünen İnternet sitesinin favicon yenileme zamanı gelmiş sanırız. Footer yılı 2017’de kalmış sitenin, sayfa hızı rakamları mobilde 100 üzerinden 85, Masaüstü bilgisayarda ise 100 üzerinden 69 olarak görülüyor.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 8 dakika 36 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 3.89

 

7. Sozcu.com.tr

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Listemizdeki tek muhalif haber sitesi olan Sözcü gazetesinin İnternet sitesine, reklam önleyici bir eklenti kullanıyorsanız girmeniz pek mümkün değil. Her ne kadar kullanıcılar böyle bir zorunluluğu hoş karşılamasa da site Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yedinci haber sitesi unvanını taşımakta.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 9 dakika 38 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 4.89

 

6. Aksam.com.tr

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Akşam gazetesine ait haber sitesi, logosunu taşıyan kırmızı renklerle güzel bir görünüm elde etmiş. Haber sitesi, yaptığımız testlerden ise mobilde 99 , masaüstünde ise 61 puan almayı başardı.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 4 dakika 7 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 2.42

 

5. Yenisafak.com

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Alışılagelmişin dışında bir haber slaytı kullanan site, modern ve etkileyici bir ziyaretçi deneyimi sunmayı başarıyor. Ana Sayfada yer alan haber ve kategorilerin uzunluğu her ne kadar doyurucu görünse de, bunun sonucu olarak sayfa hızında sınıfta kalıyor. Yaptığımız testlerde sayfa açılma hızı mobil platformlarda 76, Masaüstü bilgisayarda ise 20 oldu. Sitenin Footer yılı ise 2017.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 4 dakika 54 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 1.98

 

4. Milliyet.com.tr

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Tasarımı birçok haber sitesi için ilham kaynağı olan Milliyet gazetesinin İnternet sitesi ile devam edelim. Yıllardır değişmeyen ana sayfa tasarımı ile site yaptığımız sayfa açılma testlerinden mobilde 81, masaüstünde 54 puan aldı.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 11 dakika 9 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 11.74

 

3. Hurriyet.com.tr

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Logosunda yer alan siyah ve kırmızı renklerin hakim olduğu Hürriyet gazetesinin haber sitesi listemizde üçüncü sırada. Site açılış hızı ise; mobil cihazlarda 90, masaüstü bilgisayarlarda ise 69 puanı aldı.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 8 dakika 2 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 6.30

 

2. Ensonhaber.com

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Ziyaretçilerinin büyük bir kısmı sosyal medya kaynaklı olan Ensonhaber.com haber sitesi listemizde ikinci sırada.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 12 dakika 42 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 4.54

1. Haber7.com

En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Geldik Türkiye’nin en çok ziyaret edilen haber sitesine. Yaklaşık 2 yıl önce yaptığımız En çok ziyaret edilen haber siteleri listemizde altıncı sırada bulunan Haber7, özellikle son yıllarda yaptığı site tasarım değişikliği ile ziyaretçi sayısında büyük artış elde etmiş. Haber7 site açılış hızı ise, mobilde 78 puan alırken masaüstü platformlardan 59 puan alabildi.

Ziyaretçi Sitede Ortalama Ne Kadar Kalıyor? 10 dakika 54 saniye
Ziyaretçi Ortalama Kaç Sayfa Geziyor? 7.16

3 YORUMLAR

  1. Paylaşımlar güzel ancak en çok ziyaret edilen yerli haber sitesi hurriyet ama sizde 3. sırada yer almış başka kriteler mi kullandınız yoksa sıralama rasgtelemi seçildi. Yazı için teşekkürler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here