Ana sayfa Trendler En Popüler Video Siteleri

En Popüler Video Siteleri

1
En Popüler Video Siteleri

İnternet hızlandıkça video paylaşım ve video izleme sitelerinin içerikleri inanılmaz bir hızla büyüdü. Sadece Youtube’a her saniye binlerce Terabaytlık veri yükleniyor. İnternet dünyasında binlerce video sitesi olsa da, bunlardan ancak belli başlı olanlar her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Bu yazımızdan sizlere Dünya genelinde en popüler video siteleri ni sunmak istedik. Her ne kadar listenin liderini hepimiz biliyor olsak da, diğer siteleri öğrenmeniz açısından faydalı bir liste olduğundan eminiz.


En Popüler Video Siteleri

10. UStream

En Popüler Video Siteleri

UStream sitesini tanımlamak için canlı yayın sitesi dememiz sanırım doğru bir açıklama olacaktır. Kullanıcıların bilgisayar kamerası, Web-Cam ve ya cep telefonu kamerası ile canlı olarak yayınladıkları görüntüleri diğer kullanıcılara sundukları site, her ne kadar Amerika’da çok fazla kullanılsa da, özellikle sıklıkla NASA tarafından verilen canlı uzay görüntüleri ile Dünya genelinde çoğu kullanıcı tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

 

9. Vine

En Popüler Video Siteleri

6 saniyelik video paylaşım sitesi Twitter tarafından satın alınmıştı. Ancak Twitter’ın yeteri kadar Vine’ı geliştirmemesi, Instagram tarafından sunulan video paylaşım hizmeti gibi nedenlerden ötürü geçtiğimiz günlerde Vine kapandı. Buna rağmen güncel verilere göre günlük 2 milyona yakın ziyaretçi siteye giriş yapmaya devam ediyor.

 

8. LiveLeak

En Popüler Video Siteleri

Yıllardır değişmeyen tasarımı ile hemen hemen her kategori hakkında, kullanıcılar tarafından yüklenen videoları barındıran İngiliz sitesi 2006 yılında kuruldu.

 

7. Twitch

Twitch Popüler video izleme sitesi

Kullanıcıların oynadığı oyunları online olarak ziyaretçilere izleten site, 2014 yılında Amazon tarafından yaklaşık olarak 1 Milyar Dolar’a satın alınmıştı. Oyun dünyasına yepyeni bir soluk getiren site, ülkemizde de elektronik oyun sporunu seven azımsanmayacak bir kullanıcı kitlesi tarafından büyük bir zevk ile kullanılıyor.

 

6. Vube

En Popüler Video Siteleri

Her ne kadar çok sayıda kategori altında farklı videolara barındırsa da, ana içeriği; amatör ruh ile müzik ile uğraşan kullanıcıların şarkılarını yüklediği bir video paylaşım sitesi. İnanılmaz derecede zengin içeriğin olduğu Vube’yi daha önce hiç duymamışsanız mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

5. Hulu

En Popüler Video Siteleri

Ücretli üye alarak siteye üye olup, binlerce dizi ve filmi online olarak izleyebilirsiniz. Bundan bir kaç yıl öncesine kadar sadece Amerika’nın belirli bölgelerinden girilebilen Hulu, günümüzde bütün ülkelerden girişe açık.

 

4. DailyMotion

En Popüler Video Siteleri

Fransızların İnternet dünyasına en büyük hediyelerinden biri olan site, 2005 yılında yayın hayatına başladı. Kullanıcılarının yüklediği videoları barındıran video paylaşım sitesi, özellikle arayüzünün Türkçe olduğu zamandan itibaren Türkiye’de de sıklıkla kullanılmaya başlandı.

 

 

3. Vimeo

En Popüler Video Siteleri

Hemen her kategori altında, kullanıcılar çektikleri video içerikleri barındıran site, özellikle profesyonel olarak video işi ile uğraşan kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Kısa filmlerin çokluğu, videoyu yüklerken çok fazla sıkıştırmaması ve kaliteli içerik konusunda kullanıcılarını memnun etmesi gibi artı puanları sayesinde hatırı sayılır sadık kullanıcı kitlesine sahip.

 

2. NetFlix

En Popüler Video Siteleri

Amerika orijinli popüler online TV sitesi NetFlix, bilindiği üzere yakın bir zamanda Türkiye’den ücretli üyelik alımlarına başladı. Bunun sonucunda hem sitesini, hem içeriklerini Türkçeleştirdi. Hiç duymayanlar için NetFlix hakkında kısa bilgi vermek gerekirse; aylık olarak satın aldığınız üyelik paketleri ile dizi, belgesel ve filmleri kullanıcılarına sunan İnternet televizyonu.

 

1. YouTube

En Popüler Video Siteleri

Geldik En Popüler Video Siteleri listemizin doğal sahibine. Google’ın en büyük satın alması sonucu bünyesine kattığı Youtube; en çok ziyaret edilen video sitesi olmasının yanında, Dünya’nın en çok ziyaret edilen üçüncü İnternet sitesi. Saniyede inanılmaz veri akışının gerçekleştiği YouTube tahtını daha uzun yıllar sahipleneceği kesin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here