Fatih İnternet Şifresi Nedir?

fatih-wifi-şifresi

Fatihin şifresi konulu yazımızda siz değerli okurlarımıza fatih internet şifresi ne olduğunu anlatmaya çalışacağız. Ayrıca fatih güncel ve yeni şifre sizlerle paylaşacağız.

Fatih İnternet Şifresi

Günümüzde teknolojinin hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu çağda meydana gelen gelişmeler eğitime de etki etmektedir. Bu gelişmelerden biri de Fatihin şifresi başka bir deyişle Fatih projesi şifresi olmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte okullarda akıllı tahta devri yaşanmaya başlanmıştır.

Kullanılan bu akıllı tahta cihazı yani Fatih akıllı tahta şifresi adı da verilen bu proje hayatımıza yeni yeni giril yaptığı için insanlar tarafından tam olarak bilinmemektedir. Bu yüzden eğitimde yeni bir dönem başlatan Fatih şifresi 2021 sistemi özellikle aileler tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Daha iyi yararlanılabilmesi için bu projenin iyi tanınması gerekmektedir.

Okullara teknolojinin en son yenilikleriyle birlikte akıllı tahtalar yerleştirilmiş ve dersler bu akıllı tahta üzerinden öğrencilere anlatılmaya başlanmıştır. Okullara takılan son derece teknolojik olan akıllı tahtalar takılmış ve bu projeye de Fatih projesi denilmiştir. Fakat bu sistem oldukça sistematik üretildiğinden güvenlik açısından ve suiistimal edilmemesi için şifreleme sistemiyle korunmaya başlamıştır.

Öğrencilerin akıllı tahtayı kullanabilmesi için bu şifreleri biliyor olması gerekmektedir. Aksi takdirde öğretmen olmadığı zamanlarda akıllı tahtayı kullanmaları pek mümkün olmamaktadır. Milli eğitim bakanlığı bu projeyi oluştururken girilebilecek siteleri de belirleyerek proje amacının dışında akıllı tahta kullanımını engellemiştir. Bu Fatih ağı şifresi sayesinde öğrenciler sadece eğitim için akıllı tahtalardan yararlanmaktadır. Akıllı tahtalar sayesinde eğitim daha pratik bir hale gelmiştir. Aynı zamanda öğrencilerin görsel hafızalarına da hitap eden bir sistem haline gelmiştir.

Fatih Wifi Şifresi Güncel 2021

2017 senesinden itibaren öğrenciler Fatih wifi şifresi sayesinde internete ücretsiz bir şekilde giriş yapabilmektedir. Burada sizlere hala kullanabileceğiniz Fatih güncel şifre konusunda bilgilendirme sağlayacağız. Bu sayede 2021 yılında da önceki senelerde olduğu gibi ücretsiz olarak internete erişim sağlayabilirsiniz. Hala kullanabileceğiniz Fatih yeni şifre yazılarına burada yer verdik.

Bu şifrelerden bazıları şunlardır:

  • Fatih.1234
  • verdijm@n1453
  • 34i3s0t00

Tüm bunlar Fatih’in şifresi olarak kullanılabilecek şifrelerden bazılarıdır. Bu şifreleri daha da çoğaltmak mümkündür.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanılır?

Öğrencilerin merak ettiği konulardan biri de Fatih internet şifresi kullanarak wifi ye nasıl bağlanılacağıdır. İlk olarak Fatih wifisine bağlanmak için milli eğitim bakanlığının yayınlamış olduğu sertifikaları telefonunuzda bulundurmanız gerekmektedir. Bu sertifikaları telefonunuza indirdikten sonra telefonunuzdan wifi bölümüne girmeniz gerekmektedir. Daha sonra wifi durumunu açık hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizden şifre istenecektir. Yukarıda size vermiş olduğumuz Fatihin şifresi seçeneklerinden birini girdiğinizde internete ücretsiz olarak girmeye başlayabilirsiniz.

Fatih Wifi İp Adresi Alınıyor Hatası

Kullanıcılar bazen Fatih wifisine bağlanmakta sıkıntı yaşamakta ve wifi ip adresi alınıyor hatasıyla karşılaşmaktadırlar. Bu durumda ne yapacaklarını bilemeyenlere izlemeleri gereken yolu anlatacağımız yazımızı okumaya devam edin. Telefonunuzda herhangi bir vpn uygulaması açık ise bu durum Fatih wifisine bağlanmanızı engelleyebilir. Bu yüzden ilk önce açık olan vpn uygulamasını kapatmanız gerekmektedir.

Bu vpn uygulamasını telefonunuzdan kaldırabiliyorsanız kaldırmayı denemelisiniz. Bununla birlikte eğer uygulamayı telefonunuzdan kaldırabildiyseniz telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekmektedir. Telefonunuz yeniden açıldıktan sonra Fatih wifisine yeniden bağlanmayı denemelisiniz. Eğer hala Fatih wifisine bağlanmakta sorun yaşıyorsanız bu durumun nedeni Fatih wifisine bağlanmış kişi sayısının fazla olmasından kaynaklanmaktadır.

Acces point üzerinde yer alan ışıklar Fatih wifisine bağlanıp bağlanamadığınızı ve wifiye bağlanan kişi olup olmadığını görmenizi sağlayacaktır. Eğer acces point üzerinde yer alan ışık mavi renkte yanıyorsa Fatih wifisine bağlı kişi var anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra Fatih wifisindeki ışık yeşil renkte ise bu wifi ağına bağlı kimse olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla yeşil ışık söz konusu olduğunda Fatih wifi ağına bağlanmanız daha kolay olacaktır.

Fakat mavi ışık yanıyorsa ve Fatih wifisine bağlanmakta sorun yaşıyorsanız endişe yaşamanıza gerek yoktur. Fatih wifisine başka kişiler bağlı olduğundan dolayı bağlanmakta sıkıntı yaşamaktasınız. Bu sıkıntı tüm wifi ağlarında yaşandığı gibi Fatih wifi ağında da yaşanmaktadır.

Nasıl diğer wifilere çok fazla kişi bağlandığında bağlantı hızı yavaşlıyor ve bazen de wifiye bağlanmada sıkıntılar yaşanıyorsa bu durum Fatih wifi ağında da görülebilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda endişe etmeden access point üzerinde yer alan ışıkları arada kontrol edebilirsiniz. Mavi ışık sönüp yeşil ışık yandığı anda Fatih ağına kolayca, rahatlıkla bağlanabileceksiniz. Şimdiden Fatih wifi ağında kaliteli vakitler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz