Fontawesome İkon Ekleme

Photoshop çalışmanıza ikon eklemek mi istiyorsunuz? Saniyeler içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlem ile profesyonel çalışmalar elde edebilirsiniz.

Photoshop programını benim gibi çok kullanan bir kullanıcı iseniz, gerek müşterilerinizden gerekse o anki çalışmanızdan ötürü farklı ihtiyaçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu ihtiyaçlardan biri de Photoshop çalışmalarına fontawesome üzerindeki ikonları eklemek olabilir.

Photoshop’a ikon eklemek her ne kadar çok karmaşık gibi görülse de bisiklet sürmek gibi bir kere yapınca artık unutmayacağınız bir yetenek haline gelecektir.

Photoshop içerisine Font Awesome ikonun koyulmasının en güzel yanı, kullanacağımız ikonun vektör biçiminde olması nedeni ile ikon ne kadar büyük olursa olsun ikon görünümü herhangi bir deformeye maruz kalmayacaktır. Yani vektörel bir şekil olduğu için font büyüklüğünü 1000px bile yapsanız font biçimi bozulmayacaktır.

Bilgi : İşlemin videolu olarak nasıl gerçekleştirildiğine ise yazımızın sonundaki linki kullanarak ulaşabilirsiniz.

 

Photoshop İkon Eklemek

1. İlk olarak Fontawesome universal çalışma sayfasına aşağıdaki link yardımı ile ulaşıyoruz.

http://fontawesome.io/cheatsheet/

Photoshop ikon ekleme

 

2. Seçmek istediğimiz ikonun simgesini fare yardımı ile seçili hale getirip kopyala komutunu veriyoruz. Biz örnek olması için Facebook simgesi seçtik.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise, fa ile başlayan metni değil ikonun kendisini seçip kopyalamak. Bir çok kullanıcı bu adımda fa-xxxxx ifadesini seçtiği için işlem normal olarak gerçekleşmiyor.

Photoshop ikon ekleme

 

3. Şimdi Photoshop programına geçiş yapıp, Type aracına tıklıyoruz. Tabi bunu yapabilmek için Photoshop üzerinden bir belgenin açık durumda olması gerektiğini hatırlatalım.

Photoshop ikon ekleme

 

4. Üst bardan yazı tipini Font Awesome olarak seçiyoruz.

Photoshop ikon ekleme

 

5. Sonrasında çalışma alanında ikonun koyulacağı kısmı seçip, klavyeden Ctrl + V veya Edit menüsünden Paste komutunu verip biraz önce kopyaladığımız Font Awesome ikonunu belgemize yapıştırıyoruz.

Photoshop ikon ekleme

 

Videolu Anlatım için ; https://youtu.be/BLWgV9j6zQ4

Kanalımıza abone olmayı unutmayın.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz