Gmail Hesap Oluşturma Tarihini Öğrenme

Google mail hizmeti olan Gmail hesap oluşturma tarihini öğrenme ile ilgili daha önceden birkaç takipçimizden soru gelmişti. Bu konu hakkında yardımcı olmak adına sizlere bir yazı hazırlamak istedik. Sadece bir kaç küçük işlem sayesinde Gmail hesap oluşturma tarihini kolaylıkla bulabilirsiniz. Peki böyle bir bilgiye neden ihtiyaç duyulur? Gmail hesap oluşturma tarihi; Gmail şifrenizi kayıp edince, Google tarafından hesabınızı kurtarmak amacı ile size sorulabilir veya Google mail kullanıcıları böyle bir bilgiyi merak edebilirler.

Gmail Hesap Oluşturma Tarihini Öğrenme

1. İlk olarak Gmail sayfasınızı ziyaret edip, mailimizi ve şifremizi girerek giriş yapıyoruz.

2. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst kısımda yer alan Çark şeklindeki simgeye tıklıyoruz. Açılan menülerden Ayarlar menü seçeneğine tıklıyoruz.

Gmail Hesap Oluşturma Tarihini Öğrenme

 

3. Karşımıza Ayarlar sayfası gelecek. Bu kısımda Gmail ile alakalı çeşitli ayarlara ulaşabiliriz. Gmail Hesap açılış tarihini öğrenebilmek için, sayfanın yukarısında yer alan tablardan Yönlendirme ve POP/IMAP yazan kısma tıklıyoruz.

Gmail Hesap Oluşturma Tarihini Öğrenme

 

4. POP İndirme: bölümünde 1.Durum ile belirtilen kısımda yer alan tarih, Gmail hesabınızı açtığınız tarihtir. Bu tarihi bir yere not ederseniz, gmail hesabınızı kurtarmadan işinize yarayacak en önemli bilgiyi saklamış olursunuz. Umarız böyle bir durumu hiç yaşamazsınız.

Gmail Hesap Oluşturma Tarihini Öğrenme


 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz