Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Gmail hesabını silmek isteyen kullanıcılarımız için, adım adım işlemin nasıl yapılacağını anlattık.

Google tarafından kullanıcılara sunulan mail hizmeti olan Gmail Dünya genelince olduğu gibi ülkemizde de gayet popüler. Hesabın yanlış karakterler ile açılması, sürekli spam (istenmeyen) maillerin gelmesi gibi durumlardan ötürü kullanıcılar Gmail hesaplarını silmek isteyebilir.

Bu konuda size yardımcı olmak adına, basit bir dil ve ayrıntılı görseller yardımı ile Gmail hesap silme nasıl yapılır göstermek istedik.

Gmail hesabınızı silmeden önce aşağıdaki uyarılara dikkat ediniz;

  • Gmail hesabınızı sildikten sonra, sileceğiniz mail adresi ile mail alıp gönderme işlemi doğal olarak yapılamayacaktır.
  • Herhangi bir farklı mail adresi için ikincil mail adresi olarak, sileceğiniz mail adresini yazmadığınızdan emin olun.
  • Anroid yüklü mobil cihazlarda, sileceğiniz mail adresi ile kurulum yapmadığınızdan emin olun.
  • Google Play, Youtube, Google Drive gibi Google servislerinde sileceğiniz mail adresi ile aldığınız ve ya depoladığınız herhangi bir içerik var ise bunların artık kullanılmayacağını hatırlayın.

 

GMail Hesap Silmek

1. İşleme başlamak için bu linke tıklayarak Gmail oturumunu açıyoruz.

 

2. Gmail ekranın sağ üst köşesinde yer alan, Profil resmine tıklıyoruz. Açılan menü seçeneklerinden, Hesabım butonuna tıklıyoruz.

Gmail Hesap Silme

 

3. Hesabım sayfasının sağında yer alan, Hesap tercihleri linkine tıklıyoruz.

Gmail Hesap Silme

 

4. Açılan sayfanın en altında yer alan, Hesabınızı veya kullandığınız hizmetleri silin kısmındaki, Google Hesabı’nı ve verileri sil linkine tıklıyoruz.

Gmail Hesabımı silmek istiyorum

 

5. İşlemi doğrulamak için, güvenlik amacı ile Gmail hesabımızın şifresini girip, İleri butonuna tıklıyoruz.

gmail sil

 

6. Son bir bilgi vermek amacı ile Google bizlere, yapacağımız işlemin Gmail hesabını tamamen silmek olduğu, hesap kullanılıyor ise doğabilecek problemler hakkında bir bilgilendirme metnini gösteriyor. Eğer Gmail hesabına bağlı herhangi dosya, telefon rehberi, adres defteri gibi bilgiler var ise, bu bilgileri indirebileceğimizden bahsediyor. Eğer içeriği dolu bir mail adresiniz var ise, bu bilgileri mutlaka indirmenizi tavsiye ediyoruz.

İşlemi onaylamak için; her iki onay kutucuğunu da işaretleyip, HESABI SİL butonuna tıklıyoruz.

gmail kapat

 

7. Böylelikle Gmail hesabımızı silmiş olduk. Eğer işlemi yanlışlıkla yapmış ya da pişman olmuşsanız, hesabı tekrar açmanız için Google size bir link gösterecek ve güvenlik sorularına verilen cevaplardan sonra Gmail hesabınız tekrar aktif hale gelecek.

gmail kapat

Google Gmail hesabının kaç gün boyunca saklanacağına dair kesin bir gün sayısı veremiyor. Bu zaman “bir süre” olarak gösterilmiş. Tahminim 1 ay kadar hesabınızı tekrara aktif hale getirebileceğiniz yönünde.

Böylelikle Gmail Hesap Silme işlemini gerçekleştirmiş olduk.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz