Ana sayfa İpucu Mail Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

0
Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan mail hizmeti Hotmail (Outlook)özellikle ülkemizde çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmakta. Bazı durumlarda Hotmail hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Hotmail hesabınızı silmek için kararlı iseniz, işleme başlamadan önce sizlere birkaç bilgi verelim;

  • Hotmail (Outlook) hesabınızı sildikten sonra, 60 gün içerisinde tekrar hesabınıza girerseniz hesabınız tekrar aktif hal getirebilirsiniz. 60 gün içerisinde giriş olmaz ise, hesabınız tamamen kapatılacaktır.
  • Hotmail (Outlook) hesabınızı silmeden önce, önemli maillerinizin yedeğini almayı unutmayın. Tahmin edebileceğiniz gibi bütün mailleriniz silinmiş olacak.
  • Mail hesabınız ile giriş yapıp özelleştirdiğiniz bütün uygulamalarda hesabınızda silinmiş olacak. Özellikle Xbox ve Windows 8 ve sonrası sürümlerde sileceğiniz mail hesabı ile giriş yapmışsanız hesabınızın da silineceğine dikkat ediniz.
  • Sileceğiniz hesap ile OneDrive üzerinde depoladığınız belge ve resimler var ise bunların silineceğini unutmayın.

İşlemin adım adım nasıl yapılacağına dair, resimli anlatım şeklinde hazırladığımız rehberimize buyurun.

 

Hotmail Hesabını Silmek

1. İşleme başlamak için Hotmail (Outlook) hesabımıza giriş yapıyoruz.

Hotmail Hesap Silme

 

2. Hesabımı kapatmak için buradaki linke tıklıyoruz. Açılacak sayfada, hesap güvenliğini doğrulamak amacı ile bizden güvenlik teyidi istenecektir.

Hotmail Hesap Silme

Eğer cep telefonunu onayınız var ise cep telefonuna, ikincil mail hesabı var ise ikincil mail hesabınıza 7 haneli güvenlik kodu gelecektir. Gelecek olan bu güvenlik kodunu istenilen alana yazıyoruz.

Hotmail Hesap Silme

 

3. Güvenlik teyidi yapıldıktan sonra, Hotmail hesabını kapattıktan sonra neler olacağına dair bize uyarılarda bulunuyor. Okuyup anladıktan sonra, İleri butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

Hotmail Hesap Silme

 

4. Microsoft bize bu uyarıları onaylamamızı ve hesabımızı neden kapatmak istediğimiz cevaplamamızı istiyor. İstenilen işlemleri yaparak, Hesabı kapatılmak üzere işaretle butonuna tıklayarak Hotmail hesabı silme işlemini gerçekleştiriyoruz .

Hotmail Hesap Silme

5. Son karşılaştığımız sayfada, Microsoft bizlere hesabın hangi tarihe kadar dondurulacağından bahsediyor. Bitti butonuna basarak bu sayfadan ayrılabilirsiniz.

Hotmail Hesap Silme


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here