Hotmail Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Hotmail Türkiye’de en çok kullanılan e-mail servis sağlayıcısı. Hotmail şifrenizi unutmanız ise gayet doğal bir durum. Eğer sizde Hotmail ve ya Outlook şifrenizi unutmuşsanız, şifrenizi kolayca tekrar oluşturabilirsiniz.

“Hotmail şifremi unuttum ne yapabilirim ?” diye soruyorsanız, aradığınız cevabı bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Hotmail Hesap Kurtarma

1. İlk olarak Hotmail’in Hesabınızı kurtarın sayfasını açıyoruz. Kurtarmak istediğiniz Hotmail hesabının e-mail adresini, Skype kullanıcı adını veya E-mail hesabınızda doğrulanmış bir telefon numarası varsa yazıyoruz.

Sonrasında alt kısma formu onaylamak için, resim olarak gösterilen 6 karakterden oluşan metni giriyoruz ve İleri butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum

 

2. Kimliğinizi doğrulamamız gerekiyor adından bir form ile karşılaştık. Bu kısımda mail adresimize zorunlu olarak tanımladığımız kurtarma e-posta adresini tam olarak yazıyoruz. Kod gönder butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum

 

3. İkincil e-posta hesabımıza giriş yapıp, Microsoft destek tarafından gönderilen e-postayı açıp, gönderilen 7 haneli kurtarma kodunu kopyalıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum

 

4. Kopyaladığımız kodu Kimliğinizi doğrulayın formunda yer alan ilgili alana yapıştırıp İleri butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum

 

5. Nihayet unutulan Hotmail şifresini yenileme işlemini gerçekleştirebileceğimiz alana ulaştık. Şimdi yapmamız gereken, En az 8 karakterden oluşması gereken yeni şifremizi belirlemek.

Bu kısımda size önerimiz, tahmin edilmesi çok zor uzun bir şifre belirlemeniz. Şifrenizin içerisinde rakam, büyük ve küçük harf ve mümkünse özel karakter olmasına özen gösterin. Eğer tahmin edilmesi imkansız özel bir şifre belirlemek isterseniz, sizlere önerimiz LastPass veya benzeri bir program kullanmanız.

Parolanızı sıfırlayın formunda belirlediğimiz  karakterlik şifreyi yazıyoruz. Doğrulamak için alt kısmı da şifremizi tekrar girip, İleri butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum

 

6. Sonunda Hotmail Şifresini Sıfırlama işlemini başarı ile gerçekleştirdik. Artık yeni şifremizi kullanarak hesabınıza kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz