Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

turkcell-hat-değiştirme

Turkcell numara değiştirme konulu makalemizde siz okurlarımıza Turkcell hat değiştirme ve numara değişikliği nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Turkcell Numara Değiştirme İşlemi

İnsanlar değişik nedenlerden dolayı numaralarını değiştirmek için işlem yapmak isterler. Bu numara değiştirme genel olarak kolay bir şekilde gerçekleştirilirken bazen ise operatörlerin istediği işlemler nedeniyle zorluklar çıkmaktadır. Bu yüzden insanlar genel olarak numara değişimi nasıl yapılır sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Ülkemizde birden fazla operatörün varlığından söz etmek mümkündür. Bunlardan biri de Turkcell operatörüdür. Turkcell içinde numara değişikliği söz konusu olmaktadır. Bu yüzden turkcel numara değiştirme en çok sorulan sorular arasında yerini almaktadır. O halde bu Turkcell operatör değiştirme nasıl yapılır buna bir bakalım.

Bu numara değiştirme işlemi operatörlere göre değişmektedir. Bu açıdan Turkcell içinde de farklı farklı uygulamalardan söz etmek mümkündür. Bu Turkcell numara değişikliği işlemi yapılması için birden fazla yol ve yöntem vardır.

Bunlara genel olarak bir bakacak olursa;

  • Müşteri hizmetlerini aramak
  • Turkcell mağazalarına başvurmak

Bu yollara başvurarak numara değişikliği yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Numara Değiştirme

Turkcell içerisinde yer alan müşteri hizmetleri numarasını arayarak numara değiştirme işlemine başvurabilirsiniz. Bu açıdan numaranın sizin adınıza kayıtlı olması önemlidir. Numara kimin üzerine ise o kişinin bu işlemi yapması daha doğru olacaktır.

Turkcell Mağazalarına Başvurarak Numara Değiştirme

Yanınıza TC kimlik kartınızı alarak Turkcell mağazalarına gidip numara değişikliği yapabilirsiniz. Burada bulunan çalışanlar bu konuda sizlere yardımcı olabilmektedir.

Turkcell Numara Değiştirme İşlemi Gerçekleştirme

Bu numara değişikliği Turkcell operatörü içerisinde de gerçekleştirilmektedir. Bu konuda numarasını değiştirmek isteyen insanlar kendilerine sunulan numaralardan birini seçerek numara değişikliği işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanında numaranın sonundaki sayıları değiştirerek de numara değişikliği yapılmaktadır. Bunların yanında Turkcell hat değiştirme yaparak da numara değişikliği mevcuttur. Bu değiştirme için Turkcell operatörünün belirlemiş olduğu bir ücret söz konusu olabilmektedir. Bu fiyat konusuna Turkcell internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Turkcell Numarası Kendi Başına Değişir Mi?

Kişi ile Turkcell operatörü arasında bir sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşme nedeniyle herhangi bir numara değişikliği kendi kendine meydana gelememektedir. Bireylerin kendisine danışarak yapılmaktadır. Bireylerin kendi başvuru yapması gerekmektedir.

Turkcell Numara Değişimde Fatura Nereye Ulaşır?

Baktığımızda Turkcell telefon numarası değiştirme yapmak isteyen bireyler numaralarını değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra mevcut olan faturanın nereye geleceği konusunda bir tereddüt yaşamaktadırlar. Bu konuda bu faturanın, numara değiştirme işleminden önceki ay eski numaraya gelir. Bu fatura dışındaki diğer aylar için gelecek olan faturalar ise yeni numaraya gelecektir.

Numara Değiştirdikten Sonra Eski Numaraya Ne Olur?

Numara değiştirme işleminden sonra eski numaranın ne olacağı müşteriler tarafından en çok sorulan sorular arasında yerini almaktadır. Genel olarak bu numara tekrar kullanılabilir mi bu soru söz konusu olmaktadır. Turkcell operatörü bu değiştirilen eski numaraları belirli bir süre saklamaktadır. Bu süre genel olarak beş veya altı yıl kadardır. Daha sonra ise bu numaraları Turkcell tekrar piyasaya koymaktadır.

Değiştirdikten sonra Turkcell Numarasına Tekrar Dönüş Olur Mu?

Numara değişikliği olduktan sonra bazı bireyler numaralarına geri dönmek gibi bir istekte bulunabilirler. Eski numarasına dönmek isteyen kişi bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Eskiden bu işlemden söz etmek mümkün değildi ama artık bu işlemin yapılmasından bahsetmek mümkün olmaktadır.

Kaç defa Numara Değişikliği Yapılabilir?

Turkcell operatörü için olan uygulamada bir fatura zamanı sadece bir kere numara değiştirme yapılmaktadır. Diğer taraftan bakacak olursak numara değiştirme bir yıl içinde en çok 3 defa yapılmaktadır. Dördüncü defa böyle bir istek içinde bulunursa bu işlem gerçekleştirilmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz