En Hızlı DNS Adresleri

417
0
en güncel dns adresleri

Bazı zamanlar, belli sitelere girişte erişim engeli bulunmaktadır. Durum böyle olunca da tabii insanlar güvenilir ve hızlı bir DNS arayışına girmektedir. Açılmayan ve engellemiş olan sitelere, bilgisayarınız, tabletiniz veya mobil cihazlarınız ile en iyi dns ayarlarıyla değiştirerek girebilirsiniz. Peki, en hızlı dns nelerdir? En iyi dns adresleri nasıl bulacağız? Şimdi sizlere en güncel dns adreslerini aktaracağız.

En Hızlı DNS Adresleri

Bu kadar erişim engeliyle insanlar haliyle en iyi dns ayarları işlemini yaparak erişimine devam etmektedir. Ancak çoğu insan en iyi dnsler hangileridir pek bilmemektedir. Öncelikle DNS numaraları kesinlikle doğru bir şekilde girilmelidir. Aksi taktirde sadece o siteler için değil genel sitelere girişiniz engellenecektir.

İşte en hızlı dns 2021 adresleri;

  • Level3 DNS
  • Google DNS
  • DNS’yi aç
  • Quad9 DNS

Bu adresleri kullanarak hem hızlı hem de güncel bir şekilde internet erişimini sağlayabilirsiniz. Şimdi 2021 en hızlı dns adreslerini biraz daha ayrıntılı inceleyelim.

Level3 DNS

Hem dünyada hem de ülkemizde en güncel ve en hızlı olarak kullanılan DNS adresi Level3 DNS adresidir. Hatta en hızlı denilince akıllara ilk gelen adres diyebiliriz. Diğer pek çok kuruluş gibi DNS sunucularını ücretsiz bir şekilde hizmete sunmaktadır. Verileriniz kesinlikle sizden başkasıyla paylaşılmaz, satılmaz ve kısıtlanmaz.

Google DNS

Bu adres, IPv6 protokolünü desteklemesi ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermesiyle genel olarak ev kullanıcıları için daha uygundur. Dünya da en popüler DNS sunucularından birisi Google DNS’dir. 2009 yılının Aralık ayında hayatımıza girmiştir. Google DNS, internete bağlanırken eski donanım kullanan tüm kişileri, zararlı yazılımlara karşı korumaktadır.

DNS’yi aç

Az önce yukarıda bahsettiğimiz Level3 DNS adresinden sonra akla gelen bir diğer hızlı olan adres ise Open DNS’dir. Hem hızlı hem de güvenli bir şekilde internetinizi kullanmanızı sağlamaktadır. Open DNS ile sunularını yönlendirmek adına hızlı bir şekilde verilerin yüklenmesini sağlamaktadır. Kişisel kullanıma uygun olmasından dolayı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Quad9 DNS

Hem ücretsiz hem de hızlı olan DNS adreslerinden birisi de Quad9 DNS adresidir. Hızlı bir hizmet sunmasının yanında ayrıca olası karşı tehditlere gerçek zamanlı bir koruma sağlayarak güvenli bir gezinti sağlamaktadır. Böylece verileriniz daima güvenli bir şekilde korunmaktadır. Ayrıca Quad9 DNS adresi için kurulum oldukça basittir bunun için ekstra bir yazılım yüklemenize gerek kalmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here