Youtube Video Açılmıyor Sorunu

626
0
youtube-videoları-açılmıyor

Youtube video açılmıyor isimli bu makalemizde siz değerli okurlarımıza youtube video açılmıyor sorunun nasıl çözüleceğini anlatmaya çalışacağız.

Youtube Video Açılmıyor Sorunu

Günümüzün en popüler internet platformu olan Youtube platformuna bazen kullanıcılar tarafından Youtube videoları açılmıyor ve bu durum yoğunluktan ya da bazı sebeplerden kaynaklanıyor.

Youtube Bazı Zamanlarda Neden Açılmıyor?

Her gün milyonlarca kullanıcısı bulunan ve Google tarafından geliştirilip güncellenen günümüzde dünyanın en büyük video platformu olan Youtube. Kullanıcıların gün içerisinde girip ziyaret ettiği internet siteleri arasında ilk sıradadır. Birbirinden çeşitli alanlarda hem öğretici hem de eğlendirici videoların yer aldığı Youtube ortamında, artık yeni gelişmeyle birlikte canlı yayınlar da yapılıyor.

Böylece, kullanıcılar herhangi bir internet sitesine giriş yapmaya gerek kalmadan sadece Youtube platformu üzerinden canlı yapan birçok kanalların canlı yayınına girip izleyebilmekte. Dünya üzerinde popülerlik kazanmış olan Youtube kanallarının içeriklerini güncel bir şekilde takip etme imkanı bulabilmektedirler.

Bu hususta, Youtube platformuna çok sık girilmesiyle yoğunluğun artması ve bundan dolayı da bazı teknik sorunların oluşması kaçınılmaz olmuştur. Günümüzde Youtube platformuna kullanıcılar hem internet tarayıcısı ile hem de akıllı telefonları aracılığıyla indirebileceği Youtube uygulaması ile kolayca erişim sağlayıp videoları takip edebilirler.

Ancak belirtilmesi gerekir ki bazen her iki platformda da sorunlar oluşmakta ve Youtube da video açılmıyor gibi milyonlarca kişi tarafından Google üzerinden arama yapılmaktadır.

Youtube Merkezi Sorunlardan Kaynaklı Hatalar

Kullanıcılar tarafından Youtube videoları neden açılmıyor gibi sorular sürekli aratılıyorsa merkezi ya da devlet kaynaklı bir sorun olabilir. Önceki senelerde bilindiği gibi Youtube platformuna Türkiye’de engel getirildi.

Bu zaman içerisinde farklı yöntemler ile Youtube üzerinden videoların izlemeye devam edebilen kullanıcılar, günümüzdeyse ortaya çıkan Youtube açılmama sorununa bir çözüm bulamamış durumdadır. Genelde bakıldığında, Youtube neden açılmıyor gibi aramaların, 500 internal server error yazılı bir hata ortaya çıkmasından söz edilir.

Ancak bilinmesi gerekir ki Youtube’a uygulama ve tarayıcı ile giriş yapılacağı zaman bu yazılı bir sorun ile karşılaşıldığı taktirde, sadece yapılması gereken beklemektir. Çünkü bu ekranda görülen hata, doğrudan Youtube server sisteminden kaynaklı oluşan bir hatadır.

Youtube Merkezi Sorunlar Ne Kadar Sürede Giderilir?

Hatanın ne zaman ve nasıl giderileceği ise, tamamen belirsizdir. Ancak dikkat edilmesi belirtilir ki bunun gibi birçok kez karşılaşmış olan bu sorunun en çok 30 dakika içerisinde giderildiği ve kullanıcıların mağduriyeti uzun sürmediği birçok platform tarafından duyurulmuştur.

Youtube Platformunda Video Açılmadığında Yapılması Gerekenler

Youtube videolarıyla ilgili açamama sorunu yaşayan kullanıcıların sorduğu Youtube videoları neden açılmıyor sorusunun cevabı için oldukça basit yöntemler bulunur. Youtube açılmadığı taktirde ya da videoların açılmasıyla ilgili sorun yaşanıyorsa yapılması gerekenler adım adım belirtilecektir. İlk olarak telefonumda Youtube videoları açılmıyor sorunu yaşayan kullanıcı telefonunu kapatıp açması gerekir.

Daha sonra internet ağı değiştirilip tarayıcı üzerinden tekrar Youtube açılması denensin. Kullanıcıların sorunu çözülmezse VPN uygulamasıyla giriş yapmayı deneyebilirler. Birde ek olarak Youtube ayarlarından ön bellek ve veriler silinip Youtube güncellemeleri de kaldırıldığı taktirde meydana gelen sorunlar ortadan kaldırılmış olur.

Bilgisayarlarda Youtube Videoları Açılmadığında Yapılması Gerekenler

Aynı şekilde bilgisayarımda Youtube videoları açılmıyor sorunuyla karşılaşan kullanıcılar içinde bu belirtilen telefonda yapılması gereken adımlar bilgisayarda yapıldıktan sonra eğer ki merkezi bir hata değilse sorun çözülmüş olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here