En İyi Ofis Programları – Ücretsiz

Tamamen ücretsiz olarak kullanıcılar beğenisine sunulan En İyi Ofis Programları.

Microsoft Office en stabil çalışan ofis programları listesinin başında olmasına rağmen, çoğu kullanıcı yüzlerce dolar verip lisans satın almak istemiyor.

Bu yazımızda sizlere, en az Microsoft Office kadar sorunsuz çalışan tamamen ücretsiz, En İyi Ofis Programları ‘nı tanıtacağız.

 

1. Libre Office

Openoffice.org sitesi tarafından 2010 yılında piyasaya sunulan ücretsiz Ofis yazılımı ile listemize başlayalım.

Tıpkı MS Office programlarında olduğu gibi; Word, Excel, Power Point, Access yazılımlarına ücretsiz alternatifleri Writer, Calc, Impress, Draw, Math ve Base programları ile sunuluyor.

eniyiprogramlar_office_1

 

2. Google Docs

Çoğu konuda olduğu gibi, hayatımızı kolaylaştırmayı hedefleyen kolay çözümler sunan Google; Web tabanlı ücretsiz dosya oluşturmanın bilinen en hızlı yolunu bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Google hesabınız ile giriş yapabildiğiniz Google Docs sayesinde ihtiyacınıza göre;Metin belgesi(Word),E-Tablolar (Excel),Sunumlar (Power Point),Formlar oluşturup online olarak Google Drive alanınıza kaydedebilir, böylelikle internet bağlantısı olan her yerden oluşturduğunuz dosyalara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz oluşturduğunuz dosyaları, özel olarak yada herkese açık olarak paylaşabilirsiniz.

eniyiprogramlar_office_2

Download

 

3. Open Office

MS Office programının bilinen en iyi alternatiflerinin başında gelen, Apache tarafından üretilen Open Office ile devam ediyoruz.

Linux dağıtımlarında varsayılan olarak yüklenen ücretsiz Ofis yazılımı Open Office, uzun yıllardan bu yana Windows kullanıcılarının da severek kullandığı Ofis yazılımı olarak biliniyor.

MS Office’de yer alan programlara alternatif olarak geliştirilen program isimleri ise, tıpkı Libre Office yazılımında olduğu gibi, Writer (MS Word alternatifi), Calc (MS Excel alternatifi), Draw (Vektörel Çizim Programı), Base (MS Access alternatifi), Impress (MS PowerPoint alternatifi) ve Math (Gelişmiş matematik işlemcisi) olarak adlandırılıyor.

eniyiprogramlar_office_3

Download

4. Office Online

Geldik listemizdeki son alternatife. Microsoft tarafından ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulan eski adı “Office Web Apps” yeni adı Office Online olan program ile bütün Microsoft Office dosyalarını online olarak yaratıp kaydedebilir, Microsoft’un bulut depolama alanı OneDrive üzerinde depolayabilirsiniz.

eniyiprogramlar_office_4

Download

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz