Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Facebook şifrenizi mi unuttunuz? Daha da kötüsü "Eyvah! Facebook hesabım çalındı" diye endişe mi ediyorsunuz? Üzülmeyin. Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz.

Facebook açık ara farkla Dünya’nın en çok kullanılan sosyal ağ uygulaması. Böylesine büyük bir sosyal medya üzerinde kayıtlı kullanıcılar şifrelerini unutmuş olabilirler. Daha da kötüsü Facebook hesabınız çalınmış, Facebook şifreniz başkası tarafından ele geçirilmiş veya Facebookolaydata.comk şifreniz değiştirilmiş olabilir.

Eğer sizde “Facebook şifremi unuttum ne yapabilirim? ” diye soruyorsanız, sorunuzun cevabı yazımızda.

Anlatacağımız işlemleri adım adım uygulayarak Facebook şifre sıfırlama işleminin üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Hatırlatma : Eğer niyetiniz Facebook hesabınızın şifresini değiştirmekse, bu yazımız size daha uygun. Bu yazımız daha çok “Facebook hesabım çalındı” veya “Facebook hesabıma giremiyorum” , “Facebook Şifremi unuttum” diyen kullanıcılar için olacak.

 

Facebook Şifre Sıfırlama

Bu linki ziyaret ederek işleme başlıyoruz. Hesabını Geri Al yazan butona tıklıyoruz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Hesabını Bul adımında, şifresini unuttuğumuz yada kötü niyetli kişiler tarafından çalınan Facebook hesabımıza ait e-mail adresini girip, Ara butonuna tıklıyoruz. (Eğer hesabınızda onaylı bir telefon numarası kayıtlı ise, telefon numarasını da girebilirsiniz)

Facebook Şifremi Unuttum

 

Girdiğimiz e-mail veya telefon numarası ile eşleşen üyeliğe ait profil ismi ile birlikte profil fotoğrafı gösterilecektir.

Bu aşamada; yeni Facebook şifresi belirlememiz için gerekli olan kurtarma koduna erişeceğiz. Şifreni yenilemek için kodu nasıl almak istiyorsun? sorusuna; mail veya telefon seçeneklerinden birini seçip Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Biraz bekledikten sonra e-mail adresimize (veya SMS yoluyla telefonumuza) security@facebookmail.com e-mail adresinden gönderilen 6 haneli kurtarma kodu mailimize gelecektir.

Facebook Şifremi Unuttum

Bu numarayı Kodu girin alanına yazıp Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Sonunda yeni Facebook şifremizi girebileceğimiz alana ulaştık.

Size önerimiz; yeni şifrenizin tahmin edilmesi zor en az 12 karakterden oluşan, içinde büyük küçük harf / rakam / özel karakter barındıran bir şifre kullanın.

Facebook şifre değiştirme işlemi tek adımda gerçekleşiyor. O nedenle şifrenizi girdikten sonra tekrar ve tekrar kontrol edin.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Yeni Facebook şifresini başarılı bir biçimde oluşturduktan sonra, Facebook bize şifre ile giriş yapılan diğer cihazlardan Facebook profilinden çıkış yapmak isteyip istemediğimizi soruyor. Size önerimiz bu adımda Diğer cihazlardan çıkış yap seçeneğini seçerek işlem yapmanız.

Eğer Facebook hesabınız çalınmışsa, yada Facebook şifreniz sizin bilginiz dışında değiştirilmişse, Facebook hesabınızı çalan veya Facebook hesabınıza erişimi olan kişilerin, hesabınıza erişimlerini sonlandırabilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Çalınan veya kaybolan Facebook şifremizi başarılı bir biçimde değiştirdik.

Artık yapmamız gereken çok küçük bir işlem kaldı. Eğer “Facebook hesabım çalındı” diye endişeleniyorsanız, en son adımda sizin yerinize profilinizi kullanan kişinin, profilinizde veya arkadaş listenizde bir işlem yapıp yapmadığının kontrolü gerçekleşecek.

Eğer şüpheli bir durum varsa bu incelemeden sonra, son zamanlarda yapılan olağan dışı aktiviteler listelenecek.

İşleme başlamak için Devam butonuna tıklıyoruz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Facebook hesap kontrolü sağlandıktan sonra, size durum hakkında bir rapor verilecek. Eğer herşey yolunda ise aşağıdaki gibi bir ekranlar karşılaşacaksınız. Devam butonuna tıklayarak Facebook şifre kurtarma işlemini bitirebilirsiniz.

Facebook Şifremi Unuttum

 

Umarız her şey yolunda gitmiş ve sizi endişelendirecek bir durumla karşılaşmamışsınızdır.

Hazır Facebook demişken, bu linke tıklayarak bizi takip etmeyi ve sayfamızı beğenmeyi unutmayın 🙂


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz