instagram Video Açılmıyor Nedeni ve Çözümü

instagram-Videoları-Açılmıyor

Bu makalemizde en çok uygulaması olan instagram yaşanan bir sorundan bahsedeceğiz. instagram video açılmıyor sorununu çözümünü anlatacağız.

İnstagram Video Açılmıyor

Her gün kendini geliştirmeye devam eden bir uygulama olan İnstagram, gelişmelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirket bünyesinde birçok eksik olsa da bu eksikleri hızlı bir şekilde kapatmaya devam ediyor. İnstagram’ı kullanan kişilerin bazılarında instagram da videolar açılmıyor gibi sorunlar meydana gelebilir.

Bu sorunlar doğru bir yol izlendiği takdirde çözülebilir. İnstagram video açılmıyor ya da video oynatma sorunları, internet verilerinin düşük olduğu durumlarda görülebilir. Video oynatma sorunlarının farkına varıldığı zaman bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı olduğunu düşünebilirsiniz. Bir kaç çözüm yolu izlenerek İnstagram videolarının açılmasını sağlayabilirsiniz.

Videolarını Açmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

instagram videoları açılmıyor sorunuyla karşılaştığınız takdirde bu yolları izleyerek videoların açılmasını sağlayabilirsiniz.

  • İlk aşamada internet hız testi yapmalısınız. Eğer yanınızda başka bir telefon bulunuyorsa bu işlemi iki telefondan da gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet hızınızı ölçmelisiniz. Aşırı düşüş varsa modemi kapatıp açarak yeniden deneyebilirsiniz.
  • Bağlantıda bir engelleme olduğunu düşünüyorsanız başka internet erişimlerinden de faydalanabilirsiniz.
  • Kapatıp açma yöntemini uygulayarak da bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Önbellek temizlemesi yaparak aynı işlemi temizlik sonrasında da deneyebilir ve açıldığını görebilirsiniz.
  • Hesabınıza girmeyi başka telefonlardan da deneyin.
  • Tüm İnstagram videoları mı, yoksa sadece bazıları mı açılmıyor bunu tespit etmelisiniz.
  • Diğer sosyal medya uygulamalarında da aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınıza da bakmalısınız. Bu işlemleri yerine getirerek instagram videoları neden açılmıyor sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Videolarının Açılmamasının Başka Nedenleri

Tüm izlenecek yolları izlediniz fakat yine de bir aşama kaydedemiyorsanız, internetten kaynaklanan bir sorunla karşı karşıya kalmamış da olabilirsiniz. Bu da İnstagram videoları neden açılmıyor ya da instagram hikaye videoları açılmıyor gibi şikayetlerin devam etmesine sebep olabilir. Bazı durumlarda da sorun üç tasarrufundan kaynaklanıyor da olabilir.

Güç tasarruf modunun açık olması, videoların ya da hikayedeki videoların oynatılmasını engelleyebilir. Güç tasarruf modunu kapatarak bunun önüne geçebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra, istediğiniz videoyu sorunsuz bir şekilde izlemeye devam edebilirsiniz.

İnstagram Video Oynatılmıyor Sorunu

İnstagram kullanıcılar İnstagram’a genel olarak akıllı telefonlarından girerler ve video açılmıyor sorunuyla mobil cihazlarında karşılaşırlar. Fakat tablet, bilgisayar ya da farklı cihazlardan da aynı sorunlarla karşılaşmaları mümkündür. Bu şikayet sonrasında cihazdan hücresel veri bağlantısının kapatılması gerekir. Buraya Ayarlar kısmından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda buradan daha az ver kullan bilgilendirmesinin de ayarlanması gerekir. Bunun gibi ayarları yaparak, karşılaşmış olduğunuz sorunu kolayca çözebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz