Silinen instagram Hesabını Geri Alma Nasıl Yapılır?

instagram silinen hesabı geri alma

En çok kullanılan uygulama biri olan instagramdan bahsedeceğiz. Silinen instagram hesabını geri alma nasıl yapılacağını anlatacağız.

Silinen instagram Hesabını Geri Alma

Kullanıcı deneyimini artırmak adına İnstagram hesabına sürekli olarak yeni güncellemeler gelmektedir. Bu da instagram silinen hesabı geri alma gibi konuların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yaptığınız güncelleme sonrasında farkında olmadan İnstagram hesabınızı silebilirsiniz. Kullanıcılarının birçoğu için yapılan güncellemeler olumlu izlenimler bıraksa, kimileri için olumsuz durumlara da sebep olabilir. Kullanıcı kaynaklı olarak başınıza gelen sosyal medya kazaları, silinen İnstagram geri alma arayışlarına sebep olmaktadır. Hoş olmayan bu durum her an başınıza gelebilir. İstemeden de olsa bile bu konu hakkında bilinçli olmanızda fayda vardır.

İnstagram Hesabınızın Silindiğini Nasıl Anlayabilirsiniz?

Öncelikle İnstagram hesabınızın silindiğinden tamamen emin olmalı ve instagram’da silinen hesabı geri alma işlemlerini buna göre başlatmalısınız. En önemli amacı takipçi kazanmak ve takipçilerin kalıcılığı sağlamak amacında olan bu uygulamanın, geri getirilemez diye düşünülmesi çok yanlış bir durumdur. Doğru yollar takip edildiği takdirde, silinen İnstagram hesabınızı kurtarabilir ve silinen hesabı geri alma instagram işlemlerini başlatabilirsiniz.

Adım adım şekilde ilerlenecek olunursa;

  • İlk olarak İnstagram hesabınızı gerçekten sildiğiniz konusunda emin olmanız gerekir. Değilseniz boşa kürek çekiyor olabilirsiniz.
  • Anlamak için internet üzerinden https://İnstagram.com/kullanıcıadınız kısmına bilgilerinizi girmeniz gerekir. Eğer çıkmıyorsa hesabınızı sildiğinizden emin olabilirsiniz. İkinci kontrol ise mobil uygulama üzerinden yapılabilir. Uygulama üzerinden giriş yapıyor ve hesabınızı göremiyorsanız silindiğinden emin olabilirsiniz.
  • Bir sonraki aşamada ise İnstagram sildiğin hesabı geri alma işlemi için geliştirilmiş olan uygulamayı kullanmaktır. İngilizce olan bu uygulamadan dil bilmeden de faydalanabilirsiniz. Adım adım https://help.İnstagram.com/contact/1652567838289083 kısmına giderek karşınıza çıkan soruları cevaplamalısınız.
  • Soruları cevapladıktan sonra silinen İnstagram hesabınızı geri alabilir ve kaldığı yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnstagram Hesabını Geri Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Adım adım takip ettiğiniz yöntem ile size sorulan soruları cevapladıktan sonra bekleme süresine girersiniz. Bu sürede İnstagram hesabınız, kimlik bilgilerinizle ve kullanıcı bilgilerinizle teyit edilir. Sizin olup olmadığı anlaşılır. instagram sildiğim hesabı geri alma işlemlerinin bekleme süreci kullanıcıların sabırlı olması gereken bir süreçtir.

İnstagram Hesabınıza Ne Zaman Giriş Yapabilirsiniz?

Yazdığınız bilgiler ile tarafınıza bir e-posta ulaşacaktır. Bu e-posta ekstra bilgilerinizi de isteyebilir. İngilizce dilinde istenen bir bilgi yer alabilir. Burada size ulaşan sayıyı boş bir kağıda okunaklı olacak şekilde yazmalısınız. Yüz hatlarınızı belli eden bir fotoğrafınızı özçekim(selfie) şeklinde çekiyorsunuz ve maile yanıt olarak bunları gönderiyorsunuz. İkisini birlikte göndermeye dikkat etmelisiniz. Bilgi İngilizceyse Replay yaparak devam edebilir ve silinen İnstagram hesabınızı bu şekilde kurtarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz