Google Hizmetleri – En İyi 6 Google Hizmeti

Google Servislerinden az bilinen 6 tanesini sizler için listeledik. Hepsini ayrı ayrı çok seveceksiniz.

google-hizmetleri-en-iyi

Tartışmasız Dünya nın en yenilikçi teknoloji şirketi Google; geliştirdiği ve insan hayatını olumlu yönde direkt etkileyen Google hizmetleri ile saygınlığını her geçen gün arttırmaya devam ediyor.

Google ve Gmail i herkes duymuş olabilir. Ancak duymamış veya muhtemelen kullanmamış olduğunuz bazı Google hizmetleri, yaptığı işlerle bizleri şaşırtmaya aday.

Sizin için hazırladığımız listemizde, kullanışlı ve çoğu kişi tarafından bilinmeyen en işe yarar Google servislerinden 6 tanesini tanıtmak için hazırlandı.


Google Scholar

google_servis_1

Mottosu “Devlerin omzunda yüksel” olan Google servisi, size eğitiminiz veya akademik kariyeriniz için ihtiyacınız olan doğru arama şansını veriyor.

Normalde Google da anahtar kelimeler ile yaptığınız akademik aramalarda, işinize yaramayacak bir dolu bilgi ile karşılaşırsınız.

Aramalarınızı Google’ın bu servisini kullanarak yaptığınız takdirde; ticari siteler, haber siteleri gibi gereksiz kaynaklar elenerek, ihtiyacınız olan akademik kaynağı size sunar. Dilerseniz çıkan sonuçları yıl bazında filitreleyebilirsiniz.

Google Keeper

google_servis_2

Android telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ve Google Chorme kullanarak erişebildiğiniz bu uygulama ile; basit bir ara yüzden görsel veya sesli not alabilir, istediğiniz yerden notlarınıza ulaşabilirsiniz.

Everynote gibi karmaşık yapıda değil, sade ve kullanışlı bir yapıda.

googleplay20100

Google Inbox

google_servis_3

Google da kullandığınız mailleri ve servisleri akıllı bir biçimde birleştiren, bunların düzenini sağlamak için size inanılmaz yardımcı olan servise hoş geldiniz.

Şuan için maalesef davetiye usulü ile çalışmakta. Üye olmak için ya bir arkadaşınızdan yada Google dan davetiye istemeniz gerekiyor.

Neler yapılabildiğini ise şöyle tarif edelim; uçak bileti, banko dekontu, verdiğiniz bir yemek siparişi gibi mailleri organize edip ilgili başlıklar altında (turizm, banka, alışveriş vs) düzenleyen, maile tıklayınca size küçük bir resim ve önemli olan bilgileri yazı olarak veren kullandıkça kendini sevdiren bir servistir.

Gmail ilk açıldığı zaman davetiye usulü üyelik alırdı ancak Google daha sonradan herkese açmıştı. Yakın bir zamanda bu servisin de tüm kullanıcıların kullanımına sunulması çok uzak bir gelecek olarak görülmüyor.

Google Correlate

google_servis_4

2004 yılından bu yana yapılan bütün aramaları kayıt eden Google, bu aramaları ve sonuçlarını size grafiksel görsel olarak sunuyor.

Örnek vermek gerekirse; siz bir kelime giriyorsunuz ve bu kelime ile alakalı en çok aratılan 10 kelimeyi size ayrıntılı grafiksel olarak sunuyor.

Yapmanız gereken ise; Ülke olarak Türkiyeyi seçmek ve bir zaman aralığı belirlemek sonrasında anahtar kelimeyi arama bölümüne yazarak istatistiklere ulaşmak. Çıkan sonuçlarda 1 e en yakın olan kelime belirlediğiniz anahtar kelimeye en yakın olarak aranan kelimedir.

Google Goggles

Google Hizmetleri-google-goggles

Google da herşeyi aratabilir miyim ?

Bu servis ile sorunuzun cevabı Evet!

Her şeyi aratabilirsiniz.

Nasıl mı?

Merak ettiğiniz bir şeyin resmini çekin ve bırakın gerisini Google yapsın.

Bu sihirli uygulama ile, örneğin İspanya’ya gittiniz ve bir tabelada gördüğünüz yazının ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Uygulamayı açıp, tabelanın resmini çekiyorsunuz ve Google size tabelada ne yazdığını istediğiniz dilde çeviriyor.

Google Goggles başka ne mi yapıyor?

  • Barkodların resmini çekip ürün hakkında bilgi verebiliyor.
  • QR kodları tarayabiliyor.
  • Ünlü şirket simgelerini tanıyıp, sizi markanın internet sitesine yönlendirebiliyor.
  • Kartvizitlerinizi tarayıp ve kartvizitteki kontak bilgilerini telefonunuzdaki tanımlı mail hesabında yer alan kişilere ekleyebiliyor.
  • Tarattığınız ürüne benzer ürünleri listeleyip, size sunabiliyor.
  • Sudoku bile çözebiliyor.

İnanılmaz değil mi? Kullanın ve kararı siz verin.

Google Art Project

Google Hizmetleri

Google Hizmetleri arasında insanlığa en yararlı olanlardan biri ile tanışın.

Eğer sanata biraz merakınız varsa gigapixsel fotoğraf kalitesi ile sergilenen bu sanal siteden çıkmak istemeyeceksiniz.

Fotoğraflar o kadar kaliteli taranmış ki kara kalem çalışmalarına yaklaşınca kalem darbelerinden açılan ufak delikleri bile görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz