Ana sayfa İpucu İnternet internetsiz Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

internetsiz Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

0
internetsiz Müzik Dinleme Nasıl Yapılır?

Bugün internetiniz olmadığı ve kotanızın bittiği durumlarda internetsiz müzik dinleme nasıl yapacağını anlatmaya çalışacağız.

İnternetsiz Müzik Dinle

İnternet var olduğu sürece video izlemek, paylaşım yapmak, sosyal medyada dolaşmak ve müzik dinlemek sorun değil. Ancak, internetiniz olmadığında, kotanız dolduğunda ya da çevrimdışı müzik dinlemek istediğinizde, devreye internetsiz müzik dinleme uygulamaları giriyor. Bir uygulama, program ya da bir çeşit video paylaşım platformu olan Youtube internetsiz müzik dinleme imkanı sağlıyor mu diye soracak olursanız, cevap evet! İşte şimdi, yalnızca sizler için internetsiz müzik dinlemek istiyorum diyen herkes adına, bu uygulama, program ve varyasyonları anlatacağız.

İnternetsiz Müzik Nasıl Dinlenir?

Birçok GSM operatörü, her ne kadar hatlarının her yerde ve her zaman çektiğini, internet hızlarının da buna bağlı olarak her zaman hızlı olduğunu iddia etseler de aslında durum böyle değil. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktası, hala bakir ve bu sebeple de GSM operatörlerinin hatlarının çekmediği birçok lokasyon var. En basit hali ile bir metro yolculuğunda dahi GSM hatlarımız ve internet bağlantımız devre dışı kalabiliyor. Bu sebeple çevrimdışı müzik dinleme alışkanlığı kazanmak ve bu sayede internetsiz şarkı dinleme şansı yakalamak mümkün olabiliyor.

İnternetsiz müzik dinlemek için yapmanız gereken şeyler, buna müsaade eden çeşitli uygulamalar ve yöntemleri keşfetmek. Sizlere birkaç internetsiz müzik dinleme programı ve yöntem ile internetsiz ortamlarda da müzik dinlemenin keyfini yaşatacak şeyler anlatacağız. Hazırsanız başlayalım.

1. Spotify ile Çevrimdışı Müzik Dinleme

Tüm dünyanın en popüler internetli ve internetsiz müzik programı olan Spotify, bu alanda lider uygulamalardan biri. Yalnızca çevrimiçi olarak müzik dinlenildiği düşünülen Spotify, dünyanın en kapsamlı müzik kütüphanelerinden biri. Bu sebeple yalnızca çevrimiçi değil, çevrimdışı olarak da uygulamadan faydalanabilmek mümkün.

Ancak, Spotify ile çevrimdışı müzik dinlemek, ne yazık ki Premium üyelik gerektiren bir özellik. Spotify normal şartlarda üyelik ile çevrimiçi müzik dinlenebilen bir uygulama olmasına rağmen, çevrimdışı müzik dinlemek ve kendinize özel 3.333 adet şarkıdan oluşan bir kütüphane oluşturmak için Premium üyelik gerçekleştirmenizi istiyor.

2. Google Play Müzik ile Çevrimdışı Müzik Dinleme

Google Play Müzik, yalnızca cep telefonunuzda bulunan müzikleri oynatmaya yarayan ve bunun için geliştirilen bir uygulama değil. Google Play Müzik, oldukça kapsamlı bir müzik kütüphanesi barındıran, devasa bir kaynak. Bu kaynak, hali hazırda çevrimdışı müzik oynatma özelliğine sahip. Ancak, bu özellikten faydalanabilmeniz için cep telefonunuza müzik dosyalarını yüklemeniz veya Google Play Müzik marketinden müzikleri telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Bu doğrultuda ücretli ve ücretsiz müzikleri Play Müzik içerisinden telefonunuza indirebilir ve onları çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

3. SoundCloud ile Çevrimdışı Müzik Dinleme

Hem Android hem de IOS için geliştirilmiş uygulamaları ve sıkça ziyaret edilen sitesi ile SoundCloud, müzik dinlemek için harika bir uygulama. Play Store’da ücretsiz müzik indirme özelliğine de sahip olan bu harika uygulama sayesinde, binlerce müziği telefonunuza indirebilir ve çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz. SoundCloud ile bu özellikten faydalanmak adına yapmanız gereken tek şey, dinlediğiniz müziği beğenmek.

Adım adım anlatmak gerekirse;

  • Telefonunuzdan uygulamayı açın
  • İstediğiniz şarkıyı arayın
  • Parçayı beğenin

İşte hepsi bu! Bu üç adımdan sonra dinlediğiniz parça beğenilere eklenecek ve siz offline konumda iken bu parçaları telefonunuzdan dinleme özelliğine erişebileceksiniz. Eğer SoundCloud kadar kapsamlı bir uygulama ile offline müzik dinlemek istersen sende uygulamayı indir ve çevrimdışı müzik dinle.

4. Deezer ile Çevrimdışı Müzik Dinleme

Toplamda 55 Milyona yakın şarkı ve güncel müzik dosyaları ile Deezer, internetsiz müzik uygulamaları listesinde yer almayı hak eden, kapsamlı bir müzik dinleme aracı. Dünya üzerinde bulunan ve kabul gören 192 ülkeden tam 180’inde hizmet veren Deezer, canlı radyo, online ve offline müzik dinlenebilen, detaylıca düşünülmüş özel bir uygulama. Deezer, internet bağlantısı olmadan da telefonunuza müzik indirme özelliği tanıyan bir uygulama olduğundan, bu müzikleri telefonunuza indirerek internetsiz müzik dinle özelliğinden faydalanabilmeniz mümkün.

Bunu sağlamak için yapmanız gerekenleri adım adım yazacak olursak;

  • Cep telefonunuzdan Deezer’ı açın
  • Sağ üst köşede yer alan menü simgesine tıklayın.
  • Ayarları seçin
  • Çevrimdışı modunu aktif edin

Artık çevrimdışı mod ile Deezer’ın keyfini sürebilirsiniz.

5. Çevrimdışı Müzik Dinlemek İçin En Klasik Yöntem

Çevrimdışı müzik, internetin olmadığı ortamlarda şarkı dinlemenin mümkün olduğu anları ifade eder.

Bu bağlamda en klasik ve yıllardır kullanılan yöntem ise internetsiz müzik programı ve uygulamalarından farklı bir yöntemdir. İnternet üzerinde ”müzik dinle internetsiz” şeklinde yapılan uygulama aramaları ve yöntemlere verilebilecek en klasik cevap, geçmişte uygulama geliştirmeleri olmayan dönemlerde kullanılan, bir nevi klişe yöntemler olarak ifade edilebilir.

Bu yöntem, evinizde veya iş ortamınızda müsait durumda iken, Google’dan bulacağınız ya da Youtube üzerinden indirilen mp3 dosyalarının, cep telefonunuzda bir klasör oluşturarak transfer edilmesi ile işe yaramaktadır.

Telefona transfer ettiğiniz ses dosyalarını, dilerseniz telefonun kendi müzik çaları ile dilerseniz de herhangi bir müzik çalma uygulaması rahatça ve internet olmadan da dinleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here