Google Play Hizmetleri Durduruldu Hatası ve Çözüm

Google-Play-Hizmetleri-Durduruldu

Günümüzde maalesef artık sıklıkla Google Play Store durduruldu hatası almaktadır. Bu yüzden bizlerde Google Play Hizmetleri durmaya devam ediyor hatalarını birkaç adımda çözülmesini anlatacağız.

Google Play Durduruldu Hatası

Son zamanlarda, Google Play hizmetleri sürekli olarak duruyor veya Google Play Store durduruldu gibi sorular karşımıza çıkmaktadır. Bizlerde bu soruların tamamını detaylarıyla cevaplayacağız.

Anlatacağımız adımlarla hemen hemen 5 dakika içeresinde Play Store durduruldu hatasından kolayca kurtulacaksınız.

Neden Google Play Durduruldu Hatası Alıyorum

Google Play hatası genel olarak Google uygulamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle en başlıca sebebi, telefonunuzu fabrika ayarlarınıza döndürdüğünüzde ve Google Play’i açtığınızda güncelleme ile birlikte yerel depolamada yer alan önbellekte ki hatalardan kaynaklanmaktadır. Yani durumu şöyle özetlersek, Google sunucusu ile telefonunu senkronize etmelisiniz.

Google Play hizmetlerinde durdurma hatasının çözümü aşağıda ki adımlarla kolaylıkla çözümleyebilirsiniz.

Google Play Hizmetleri Durduruldu Hatası Çözümü

Çözümleri şöyle sıralarsak;

  1. Önbellek ve Verileri Temizleme
  2. Google Play Store Güncellemelerini Kaldırın
  3. Google Hesabını Silin ve Yeniden Ekleyin
  4. Uygulamaları etkinleştirin
  5. Fabrika ayarlarına geri alın

Google Play hizmetleri durduruldu hatası çözümlemek adına bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Daha detaylı anlatalım.

1. Önbellek ve Verileri Temizleme

Hatayı gidermek için ayarlar menüsünden uygulamalara girdiğinizde Google Play’e girdiğinizde, Durmaya Zorla/Verileri Temizle/Önbelliği Sil seçenekleri ile telefonunuzu kapatıp açarak çözümleyebilirsiniz.

2. Google Play Store Güncellemelerini Kaldırın

Eğer bu şekil çözümlenmezse, tekrar ayarlar menüsünden Google Play Store’a tıklayın. Güncellemeleri kaldır ile Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Sonrasında telefonunuzu kapatıp açarak çözümleyebilirsiniz.

3. Google Hesabını Silin ve Yeniden Ekleyin

Bir başka çözüm olarak, ayarlar menüsünde hesaplar seçeneğine tıklayın. Mevcut hesabını seçerek sağ üste kısımda yer alan seçenek ile tekrar telefon kapatıp açma ile çözümleyebilirsiniz.

4. Uygulamaları Etkinleştirin

Bazen yanlışlıkla devre dışı bırakılmasından dolayı da böyle hatalarla karşılaşabiliriz. Bu yüzden Ayarlar menüsünden uygulamaları seçerek, liste de devre dışı kalan uygulamaları etkinleştirerek durumu çözümleyebilirsiniz.

5. Fabrika Ayarlarına Geri Alın

En son çare olarak tabii cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek en mantıklısı olacaktır. Ancak tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. Böylelikle sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz