Ana sayfa Haber Mobil Ekran Yer Paylaşımı Kapatma Nasıl Yapılır?

Ekran Yer Paylaşımı Kapatma Nasıl Yapılır?

0
Ekran Yer Paylaşımı Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu makalemize de siz değerli okurlarımıza ekran yer paylaşımı nedir sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca ekran yer paylaşımı kapatma nasıl yapılacağını bahsetmeye çalışacağız.

Ekran Yer Paylaşımı Nasıl Kapatma

Android telefonlarda ve genellikle Android 6.0 ile türevlerinin bulunduğu işletim sistemlerinde yaşanan ”ekran yer paylaşımı tespit edildi ” uyarısı, kullanıcıların uygulama izinlerine müdahale edememesine sebep olabiliyor. Bu hata sebebi ile yeni kurulan bazı uygulamalar ve mobil bankacılık uygulamaları, ekran paylaşımı yapılacağına dair hata alındığı için açılamıyorlar.

Ekran Yer Paylaşımı Nedir?

Bu problemi yaşayan insanların aklına ‘Ekran yer paylaşımı nedir‘ sorusu geldiğinde ise bu sorunun cevabını aramak için internet araştırması yapılması alışılagelen bir durum. İnternette bu sorun ile alakalı birçok cevap ve çözüm bulabilirsiniz.

Ekran yer paylaşımı, Android cihazlarda bulunan Fener, Gece Modu, Parlaklık gibi ekran ayarı uygulamaları sebebi ile ortaya çıkan bir özellik. Aslında, bu özelliğin ekran paylaşımı ile alakalı olmamasına rağmen, belli başlı programlar tarafından ‘Ekran Paylaşımı’ olarak algılanması, sorunun ta kendisi.

Ekran Yer Paylaşımı Önemli Bir Sorun Mu?

Ekran yer paylaşımı önemli bir sorundur. Mantık olarak incelendiğinde, bu sorunun önemli olmaması gerekiyor. Ancak, bir telefonda yüklenen mobil uygulamaların çalışmaması ve mobil bankacılık uygulamalarının çalışmasına engel olması sebebi ile önemli bir risk teşkil etmese de bu hatadan kurtulmak gerekiyor. Bu nedenle ekran yer paylaşımı nedir sorusunun cevabını arayan insanlar, bu hatadan kurtulmaları gerektiğinden emin olabilirler.

Android Telefonlarda Ekran Yer Paylaşımı Kapatma

Eğer LG, Samsung ya da herhangi bir Android telefon kullanıyorsanız, ekran yer paylaşımı kapatma LG marka telefonunuz ve Samsung marka telefonlarınız için mümkün. Tüm Android cihazların bu hatayı alabileceği düşünüldüğünde, problem en çok bu iki markada yaşanıyor da denilebilir.

Ekran yer paylaşımı kapatma J7 modeli ile en çok Samsung’un ihtiyacı. Bu cihazda aldığınız ekran yer paylaşımı kapatma Samsung kullanıcılarını geçmişte oldukça zorladı. Hala bu tür hatalar alan Android 6 kullanıcıları için çözümler var.

Çözüm 1

Çözümlerden biri, telefonunuzda bulundurmuş olma ihtimaliniz olan Clean Master programı ve yine bu program gibi çalışan dosya temizleme programlarını silmek.

Çözüm 2

Yalnızca belirli markalara özel olan bu çözüm, ayarlar, uygulamalar adımlarını takip ederek ulaşacağınız uygulama ayarları penceresinde. Buraya ulaştıktan sonra Ayarları Aç sekmesine tıklayın ve burada bulunan tüm izinleri kaldırın.

Çözüm 3

Özellikle Samsung’da işe yarayan bu yöntem için Ayarlar, Uygulamalar sayfasına gidin. Burada sağ üst bölümde yer alan ‘Daha Fazlası’ adlı seçeneği tıklayın. Diğer uygulamalar üzerinde görüntüleme sekmesini tıklayın. Açılan sekmede yer alan izinlerin tamamını iptal edin.

Çözüm 4

Ayarlar, uygulamalar ve arkasından erişilebilirlik sekmesine ilerleyin. Buraya ulaştığınızda Touch Assistant ayarlarının aktif seçeneğini kapatın. Hemen arkasından aynı işlemi dokunmatik kontrol alanları sekmesi için de yapın.

Çözüm 5

Facebook Messenger kullanıyorsanız, konuşma baloncuklarını aktif konumdan kapalı konuma getirin.

Çözüm 6

Ekran ışık ayarları ve ekran ayarları ile ilgili pil uygulamalarını kapatın.

Çözüm 7

Tüm bu yöntemler işe yaramadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here