Ana sayfa Genel instagram Arşivlenen Fotolar Geri Getirme

instagram Arşivlenen Fotolar Geri Getirme

0
instagram Arşivlenen Fotolar Geri Getirme

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza instagram arşivlenen fotolar geri getirme yollarını anlatmaya çalışıyor olacağız.

İnstagramda Arşivlenmiş Fotoları Geri Getirme

En yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram’ın sunmuş olduğu pek çok özellik vardır. instagramda arşivlenen fotoğraflar da bunlardandır. Arşivleme özelliği sayesinde görünmesini istemediğiniz fotoğrafların profilinizde görünmesini engelleyebilirsiniz. Önceden paylaşılmış olan fotoğraf ya da video olarak paylaşılan gönderi arşivlenip profilde görülmesi engellenebileceği gibi, profili geri de getirilebiliyor.

Bu özelliği bilmeyen kişiler ise, instagram arşivlenen fotoğraflar nerede gibi soruların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. İnstagram kullanıcılarının birçoğu, paylaşmış olduğu gönderiyi silmek yerine arşivliyor ve bu özellik sayesinde gönderilerini silmeden saklayabiliyor. instagram arşivlenmiş fotoğraflar, profile geri getirilmek istendiği takdirde tıpkı ilk paylaşıldığı tarihiyle yorum ve beğenisiyle birlikte profilinize gelebiliyor.

Arşivlenmiş Fotoları Geri Getirme Yolları

Zaman zaman profilinizde görmekten sıkıldığınızı fotoğrafları arşivleme özelliği ile kaldırabilirsiniz.

  • instagram arşivlenen fotoğrafları geri getirme işlemi ise tıpkı arşivlemek kadar kolaydır ve şu şekilde bir yol izlenmelidir;
  • Arşivlenmiş görüntüleri ya da videoları görüntüleyebilmek için ilk olarak uygulamayı açmalısınız.
  • Profil sekmesine gelerek, ekranın sağ üst kısmında yer alan arşiv kısmına girmelisiniz.
  • Arşivler İnstagram’ın alt yapısında hikayeler ya da gönderiler olarak iki ayrı grupta tutulur.
  • Arşivlenen fotoğraf ya da videolara gönderiler kısmında ulaşabilirsiniz.
  • Geri yüklemek isteğiniz gönderiyi seçerek sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine basabilir ve profilde göster seçeneğiyle, arşivlenen gönderilerinizi profilinize geri alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında instagram arşivlenen fotolar nerde ya da nasıl geri yüklenir soruların cevabını bulabilirsiniz.

İnstagram’da Gönderiler Nasıl Arşivlenir?

Arşivlemeyi istediğiniz gönderinin sağ üst kısmında bulunan üç nokta simgesine tıklayarak buradan arşivle seçeneğini seçebilirsiniz. Böylece instagram’da arşivlenen fotoğraflar geri getirme işlemi yapılmadan önce ilk aşamada nasıl arşivlendiği konusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaptığınız işlem gönderinizi arşiv kısmına ekler ve buradan istediğiniz zaman profilinize geri alabilme imkanı sunar.

İnstagram Hikayeleri Otomatik Olarak Kaydedilebilir Mi?

instagram arşivlenen fotoları geri getirme konusu kadar merak edilen konulardan bir diğeri ise, paylaşılan hikayeleri otomatik olarak arşivleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde paylaşılmış olan hikayeler 24 saat geçmiş olsa bile profilinizden kaybolmaz ve profilinizde tutar.

Hikayeleri otomatik arşivleme özelliği sayesinde, önceden paylaştığınız hikayeleri daha sonra tekrar görüntüleyebilir, öne çıkarabilir ya da telefonunuza indirebilirsiniz. Arşivlenmiş fotoğraflar instagram ya da arşivlenmiş hikayeler ile anılarınızı yeniden profil takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Otomatik arşivleme işlemini yapabilmek için, profilin sağ üst köşesinde yer alan dişli çarktan seçenekler sayfasına gidebilirsiniz.

Buradan hikaye kontrolleri seçeneğiyle arşive kaydet özelliğini aktif hale getirebilir ve hikayeleri otomatik kaydetmeye başlayabilirsiniz. instagram fotoğraf arşivleme özelliği kadar popüler olan otomatik kaydetme özelliği de İnstagram kullanıcılarının sevdiği özelliklerdendir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here