Instagram’da Paylaşımları Yoruma Kapatma – Resimli Anlatım

Instagram üzerinden paylaştığınız bir video veya resmi, yorum yapmaya karşı nasıl kapatabileceğinizden bahsettik.

Instagram son yıllarda müthiş bir şekilde kullanımı artan sosyal medya uygulaması haline geldi. Facebook tarafından satın alındıktan sonra, değeri katlanarak artış gösterdi.

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de çok fazla kullanılan Instagram’da, bazı paylaşımlarınızı yoruma kapatmak isteyebilirsiniz. Kullanıcıların paylaşımlarını yoruma kapatmak istemelerinin temel nedeni ise; SPAM, rahatsız edici yorum ve reklam amaçlı yapılan yorumlar olabilir.

Her ne kadar genel ayarlar üzerinden tüm fotoğraf ve video paylaşımlarınızı yoruma kapatabileceğiniz gibi, istediğiniz paylaşımı yoruma kapatmanız da mümkün.

Şimdi işlemin nasıl yapıldığına daha yakından bakalım.


Instagram’da Yorum Engelleme

İlk olarak telefonumuzdan Instagram uygulamasını başlatıyoruz.

Instagram'da Paylaşımları Yoruma Kapatma

 

Paylaşmak istediğimiz resim ve ya videoya karar verip paylaşıyoruz. Filtreleme seçenekleri sayfasından İleri seçeneğine dokunuyoruz.

Instagram'da Paylaşımları Yoruma Kapatma

 

Paylaşımın son ayarlarını yapacağımız ekrana geldik. Bu ekrandan, alt kısımda yer alan Gelişmiş Ayarlar seçeneğine dokunuyoruz.

Instagram'da Paylaşımları Yoruma Kapatma

 

Yorum Yapmayı Kapat seçeneğini aktif hale getirerek sayfadan ayrılıyoruz. Biraz önceki ekrana gelip, paylaşım ayarlarını gerçekleştirip Paylaş seçeneğine dokunuyoruz. Paylaşımını gerçekleştirdiğimiz resim veya video kullanıcıların yorum yapmasına karşı kapalı olacaktır.

Instagram'da Paylaşımları Yoruma Kapatma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz