İnternet Tarayıcısı ile Not Alma Özelliği – Eklentisiz

Herhangi bir eklenti kurulumuna gerek kalmadan, İnternet Tarayıcısı kullanarak basit ve hızlı bir biçimde not almak ister misiniz?

İnternet Tarayıcısı ile Not Alma Özelliği - Eklentisiz

Bilgisayar kullanımınız ne kadar eski olursa olsun, her gün bilmediğiniz özellikler ile karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle benim gibi günde saatlerce bilgisayar kullanan biriyseniz, işiniz gereği yeni ihtiyaçlara pratik çözümler arayıp durursunuz.

Bu yazımızda da sizlere, bu pratik çözümlerden birini anlatmak istiyoruz.

Örneğin, bilgisayar kullanırken not alma ihtiyacınız oldu. Ancak Not Defteri’ni kullanmak istemiyorsunuz. Masaüstünde onlarca belge arasında unutulmasından çekiniyorsunuz. Bunun çok daha pratik bir yolu var.

Tek yapmanız gereken İnternet Tarayıcısı’nın adres kutusuna aşağıdaki kodu yazarak Enter tuşuna basmak.

data:text/html, <html contenteditable>

İnternet Tarayıcısı ile Not Alma Özelliği - Eklentisiz

 

Gördüğünüz gibi, İnternet Tarayıcısında boş bir sayfa açılacak ve imleç sayfanın başında konumlanacak. Artık istediğiniz gibi İnternet Tarayıcınızı kullanarak not alabilirsiniz. Bu sihirli kod; Google Chorme, Firefox ve Opera tarayıcısında sorunsuz çalışıyor. Edge’de çalışmadığını gördük. Yandex tarayıcısında deneme fırsatımız olmadı maalesef.

Yazdığınız yazıyı dilerseniz Ctrl + S tuşlarına basarak html dosya biçiminde kayıt edebilirsiniz.

İnternet Tarayıcısı ile Not Alma Özelliği - Eklentisiz

 

Dilerseniz kayıt ettiğiniz dosyayı, fare ile taşıyarak yer imleri araç çubuğuna bırakabilirsiniz. Böylelikle her ihtiyaç duyduğunuz ilgili html dosyasına tıklayarak hemen not almaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tarayıcınız Geçmişi Kaydetmesin

İnternet Tarayıcısı ile Not Alma Özelliği - Eklentisiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz