Google Chrome’de Kayıtlı Şifreleri Görme – Birkaç Saniyede

Google Chrome ile ziyaret ettiğiniz bir İnternet sitesine giriş için kullandığınız şifreyi mi unuttunuz? Gelin şifreyi birlikte bulalım.

Google Chrome şifre kullanıcı adı

Google Chrome, Dünya’da açık ara en çok kullanılan İnternet Tarayıcısı. Google Chrome diğer İnternet Tarayıcılarına nazaran daha hızlı ve nispeten daha hatasız çalıştığını belirtirsek sanırım yanlış olmaz.

İLGİLİ İÇERİK: En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılar

Son yıllarda hemen hemen tüm İnternet Tarayıcıları gibi Google Chrome‘da, kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptığımız İnternet sitelerine, bir sonraki girişlerde kolaylık olması açısından şifremizi kayıt ediyor. Tabi ki şifre kayıt etmeden önce kullanıcıdan izin almayı ihmal etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Chrome Bildirimleri Kapatmak

Ancak bazen İnternet kullanımı alışkanlıklarından, bazı siteler için hiç kullanmadığımız şifreleri girebiliyoruz. Hal böyle olunca, ilgili İnternet sitesini bir sonraki ziyaretimizde unutup şifreyi yanlış giriyoruz.

Ya da şöyle düşünelim.

Bilgisayarınızda şifre ile giriş yaptığınız bir İnternet sitesine farklı bir cihazla bağlanmak istediğinizde şifrenizi unutabilirsiniz.

Google Chrome bu gibi istenmeyen durumlar için harika bir özelliğe sahip. Google Chrome kullanarak şifre ile giriş yaptığınız sitelerde, eğer şifresini kayıt edilmesine izin vermişseniz, istediğiniz zaman şifreyi görüntüleyebilirsiniz.

Gelin unuttuğumuz şifreyi nasıl görüntüleyebileceğimize birlikte bakalım. Anlatacağımız yöntem, kayıt edilen şifreleri görüntülemek için en kısa ve hızlı yöntemdir.

İlk olarak aşağıdaki sihirli adresi kopyalayıp Google Chrome adres satırına yapıştırıp Enter’a basıyoruz.

chrome://settings/passwords

Google Chrome'de Kayıtlı Şifreleri Görme

 

Gördüğünüz gibi, Google Chrome kullanarak kullanıcı adı (veya e-mail adresi) ve şifre ile giriş yaptığınız kaydedilmiş bütün siteler listeleniyor.

Google Chrome'de Kayıtlı Şifreleri Görme

 

Unuttuğunuz kullanıcı adı ve şifre hangi site için ise, Şifrelerde ara kısmına ilgili İnternet sitesinin adresini yazıp arama yapabilirsiniz.

Google Chrome'de Kayıtlı Şifreleri Görme

 

Unuttuğunuz şifrenin gösterilmesi için Göz simgesine tıklayarak şifreyi görüntüleyebilirsiniz.

Google Chrome'de Kayıtlı Şifreleri Görme

 

Ve karşınızda kayıt altına aldığımız şifre.

Google Chrome'de Kayıtlı Şifreleri Görme


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz