Ana sayfa Program İnternet Tarayıcısı Firefox Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

Firefox Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

0
Firefox Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

Bu makalemizde sizlere arayıp ta bulamadığımız bir konu olan Mozilla firefox arama motoru değiştirmenin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Mozilla Firefox 37 ve üstü versiyonlarında kullanıcıları en çok rahatsız eden özelliklerin başında; Firefox’un kurulumundan sonra varsayılan arama motoru olarak Yandex veya diğerlerini  gelmesi.

Adres çubuğundan ya da arama bölümünden bir kelime yazılıp arandığında; Firefox arama işlemini Yandex arama moturunu kullanarak yapıyor. Çoğu kullanıcı ise doğal olarak varsayılan arama motoru olarak Google kullanmaya alışkın. Bu nedenden dolayı, kullanıcılar Yandex ten kurtulma nasıl yapılır öğrenmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mozilla Firefox Geçmişi Temizleme


Firefox Arama Motorunu Değiştirme

1. İlk olarak Mozilla Fireox u açıp; sayfanın sağ üst köşesindeki kutucuğa tıklayıp, Seçenekleri seçiyoruz (ve ya Araçlar menüsünden Seçenekler seçeneğiniz tıklıyoruz). Daha kolay okuyabilmeniz için Mavi ile işaretlediğimiz bölüm.

Firefox Varsayılan Arama Motoru Nasıl Değiştirilir?

 

2. Karşımıza gelen sayfadan; sol kısımda yer alan Arama seçeneğine tıklayıp, “Varsayılan arama motoru” yazan kısımdan Google ı seçiyoruz. Yada istemiş olduğunuz diğer arama motorlarını dab birini seçebilirsiniz.

Firefox Arama

Firefox Mozilla varsayılan arama motoru değiştirme işlemi işte bu kadar basit. Firefox arama motoru google yapma detaylı olarak sizlere anlatmış olduk.

Artık Yandex’e veya diğer farklı arama motorlarına mahkum değilsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here