Telefon Numarasından Adres Bulma

telefon numarası ile yer tespiti yapma

Bu yazımızda siz okurlarımıza telefon numarasından adres bulma nasıl yapılacağını anlatmaya çalışıyor olacağız.

Telefon Numarasından Yer Tespiti Yapma

Günümüz teknolojisinde artık birçok şey fazlasıyla değişmiştir. Bu yüzden artık son zamanlarda telefon numarası ile yer tespiti yapma işlemleri çoğalmıştır. Telefon numarasından yer tespit etme işlemi mümkün müdür? Telefon numarasından adres bulma işlemi için neler yapılmalıdır? Hepsinin tüm detaylarıyla aşağıda size aktaracağız.

Mobil cihazı olan kişiler artık telefon numarasından adres bulma işlemini yapmak istiyorlar. Bizler de sizler için bu konuyu en ince ayrıntılarına kadar araştırdık. Şimdi ise telefon numarasından adres bulma işleminin nasıl yapılacağına geçelim.

Telefon Numarasından Konum Bulma İşlemi

Aslında şöyle genel bir tanımlama yaparsak, ceza mahkemelerinde belirtilen kanuni şartlar eğer oluşmuşsa adli makamlarca istenilen operatöre Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı sayesinde işlem yapılabilmektedir. Bunun için bir yazı yazmalısınız. Ardından belirtilen telefon numarası üzerinden kişinin hem anlık hem de geçmişte ki tüm yer ve konumlarının tespit edebilirsiniz.

Ayrıca bunun dışında telefon numarasından kişi bulma işlemi hukuka aykırı bir durum olması sebebiyle bu tarz konularla ilgilenilmeyecektir. Ayrıca bunlara ek olarak da birçok telefon numarası ile yer tespiti işlemleri bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Google Latituda,
  • SPY Casus Yazılım,
  • Find My İphone,
  • IPlogger

Bu programlar ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

       1. Google Latituda

Google Latitude ile telefon yeri tespit etme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için ancak sizin bir üyeliğinizin olması gerekmektedir. Ayrıca tabii listeye de ekli olmalısınız. Böylece rahatlıkla herhangi birinin hangi konumda ve yerde olduğunu rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

       2. SPY Casus Yazılım

Android işlemcili sistemlerde cihazlar SPY adında casus yazılımlar yardımıyla hem anlık hem geriye dönük kapalı telefonun yerini bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

       3.  Find My iPhone

Sadece Android telefon için değil, iPhone içinde ‘’Find My İphone’’ uygulamasıyla bu işlemi yapabilirsiniz. Bunun için uygulamaya üye olmanız yeterlidir. App Store kullanıcı adınızı ve şifresiniz ile me.com adresi ile istediğiniz kişinin nerede ve hangi konumda olduğunu rahatlıkla göz atabilirsiniz.

       4. IPlogger

Bunlara ek olarak da ‘’IPlogger adlı program üzerinden de bu işlem yapılmaktadır. Bu link numarası yardımıyla istediğiniz kişiyi takip ederken ayrıca resim veya herhangi buna benzer dosyalar gönderebilirsiniz. Türkiye’de ki kod numarası 0090’dır. Numara devamında istediğiniz kişinin numarasını yazarak hangi konumda olduğunu öğrenebilir ve linki tıklamanız ile kişinin resmini görüntüleyebilirsiniz. Böylece 4 program sayesinde tüm tespit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Konuya ilişkin tüm detaylar yukarıda yer almaktadır. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz