MEW Cüzdan Kontrolü Nasıl Yapılır? – 3 Farklı Yöntem

MEW cüzdanına yapılan transferler nasıl kontrol edilir? Cüzdanınızın hareketlerini kontrol etmek için kullanabileceğiniz siteleri ayrıntılı olarak anlattık.

ERC-20 tabanlı bir MEW (MyEtherWallet) tipi cüzdan kullanıyorsanız, cüzdan adresinize gelen tokenların kontrolünü yapmak isteyebilirsiniz.

MEW cüzdanların nasıl açılacağı hakkında ayrıntılı bir rehberi daha önce hazırlamıştık. Eğer bir MEW cüzdanınız yok ise, rehberimizden faydalanarak ERC- tabanlı bir MEW cüzdana sahip olabilirsiniz.

İLGİLİ: MyEtherWallet’te ERC-20 Cüzdan Oluşturmak – Detaylı Rehber 2018

Cüzdanınıza gelen tokenların (yada coinlerin) kontrolünü yapmak çok basit bir işlem olsa da, biz yine de MEW cüzdan kontrolünün nasıl yapılacağını unutmuş veya ilk defa yapacak olanlar için bilgi verelim.

 

MEW Cüzdana Kontrolü Nasıl Yapılır?

MEW Cüzdan kontrolü 2 şekilde yapılıyor.

İlk seçenek; MEW cüzdanınızı myetherwallet.com sitesinden açıp, token kontrolü yapmak.
İkinci seçenek; MEW cüzdanınızın kontrolünü bir İnternet sitesinden yapmak.

Her ne kadar şaşırtıcı olsa da, ikinci seçenek ilk seçeneğe göre daha güvenlidir. Çünkü; ilk seçenekte Private Key veya Keystore dosyasını kullanarak cüzdanınızı açacağınız için, bilgisayarınıza erişmesi muhtemel kötü niyetli kişiler tarafından cüzdanınız boşaltılabilir.

İkinci seçenekte tek yapmanız gereken, MEW adresinin bakiye kontrolü için güvenilir ve kendisini kanıtlamış İnternet sitelerine MEW adresinizi yazarak herhangi bir token’nın adresinize gelmiş mi kontrol edebilirsiniz. Sanal para Dünya’sı özgür bir Dünya olduğu için, dileyen dilediği kişinin cüzdanında ne kadar token olduğunu öğrenebilir.

MEW Hesap Kontrolü için kullanabileceğiniz İnternet site adresleri aşağıdadır

Site adreslerinin sonunda yer alan MEW_ADRESİNİZ kısmını, MEW Adresiniz ile değiştirmeniz gerektiğini unutmayınız.

Bu  3 siteden en yaygın olarak kullanılanı ilk verdiğimiz site olan Etherscan.io sitesidir.

Gelin şimdi örnekle, bir cüzdanın bu 3 farklı sitede nasıl sorgulandığına bakalım. Bu arada siteler hakkında kısa bilgiler verelim.

Etherscan.io

Coinmarketcap sitesine eklenen bir token en geç 2 gün içinde Etherscan sitesine eklenir ve tokenınız değer kazanıp coin olduğunda, size ne kadar kazandırdığını görebilirsiniz. Bu 3 siteden en yaygın kullanılanı Etherscan.io sitesidir. Aynı zamanda en güvenilir sonuçları verir.

Örnek Kullanım :
https://etherscan.io/address/0x5fd2fb42e73f728c91d3797eab2cc140465261ee

MEW Cüzdan Kontrolü

Çıkan Sonuç:

MEW Cüzdan Kontrolü

 

Ethplorer.io

Çoğu token borsalarda işlem görüp Coinmarketcap’a eklense bile, Ethplorer.io sitesine ya çok geç ekleniyor yada hiç eklenmiyor. Bazen de token fiyatı yanlış verilebiliyor. O nedenle kullanıcılar için yanıltıcı olabiliyor.

Örnek Kullanım:
https://ethplorer.io/address/0xc953fa3f8334a232ecf4bc04d89301fcd3b6477f

MEW Cüzdan Kontrolü

Çıkan Sonuç:

MEW Cüzdan Kontrolü

 

Deltabalances

Cüzdanınızda olması muhtemel tokenlar ile birlikte çok sayıda gereksiz token listelenebiliyor. Özellikle sanal paralar ile yeni tanışan kullanıcılar için yanıltıcı olabilir.

Örnek Kullanım:
https://deltabalances.github.io/#0xc953fA3f8334a232ecf4bC04D89301fCd3b6477f

MEW Cüzdan Kontrolü Nasıl Yapılır

Çıkan Sonuç:

MEW Cüzdan Kontrolü

 

Sonuçlardan da gördüğünüz gibi, en doğru ve sağlıklı sonucu Etherscan.io sitesinden aldık.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz