Muhteşem Tatil Programı İçin 10 İnanılmaz Web Sitesi

1715
0
Tatil Programı

Yazın gelmesi ile birlikte tatil zamanı geldi çattı. Her biri ayrı bir tatil rehberi görevi görebilecek, kusursuz bir tatil programı için 10 muhteşem İnternet sitesini sizler için derledik.

Dilerseniz, tatilinizi daha keyifli hale getirmek için telefonunuzda bulunması gereken En İyi 8 Tatil Uygulaması listemizi de inceleyebilirsiniz.


visitacity.com

Tatil Programı
visitacity.com

Özellikle yurt dışı tatiline çıkacaksanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken site ile başlayalım. Örneğin; 3 günlüğüne Londra ya gideceksiniz. Bu süreyi en iyi şekilde kullanmak için, site sizin yerinize bir tatil programı belirliyor ve bu tatil programının size ne kadara mal olacağını belirtiyor.

Dilerseniz çıkarılacak olan haritayı  pdf olarak alabilirsiniz. Londra’da ki gece hayatı, en iyi restoranlar, mutlaka görmeniz gereken yerler, ucuza hediyelik eşya alabileceğiniz yerler, metroyu nasıl kullanabileceğiniz gibi bilgilerle tatilinizi daha verimli ve ucuz hale getirebilirsiniz.

wikivoyage.org

Tatil Programı
wikivoyage.org

Wikipedia formatında hazırlanan, visitacity.com tarzında güzel bir site.

Tatile gideceğiniz şehri aratıp, o şehir hakkında restoranları, şehir içi bir noktadan başka bir noktaya giden ulaşım yollarını, görülmesi gereken yerleri ve en iyi alışveriş mekanlarını önünüze seren dolgun bir kaynak.

specifind.com

specifind.com
specifind.com

32 değişik şehrin restoran ve aktivite merkezlerini önünüze seren, güzel ve sade bir site.

Örneğin; Glasgow a tatile gideceksiniz. Teras katı olan alkolsüz bir mekan arıyorsunuz. Filtreyi kullanarak size mekanların resimleri ve özelliklerini gösteriyor. Nasıl gidebileceğiniz hakkında bilgilendiriyor.

toandfromtheairport.com

toandfromtheairport.com
toandfromtheairport.com

Yurtiçinde ve ya yurtdışında gideceğiniz havaalanlarından,şehir merkezlerinize ulaşım için neleri (otobüs, taksi, metro gibi) kullanarak ne kadar ücret ödeyeceğinizi ayrıca ne kadar sürede gideceğinizi gösteren faydalı bir site.

rome2rio.com

rome2rio.com
rome2rio.com

Kullanımı çok basit aynı zamanda çok hızlı olan bu site ile; tatile çıkacağınız şehir ile gitmeyi planladığınız şehir arasındaki; ulaşım maliyetini (metro ücretine kadar), konaklama masraflarını, yapabileceğiniz aktiviteleri, nerelerde ne olduğunu (cami, müze, hastane, tarihi binalar, dağ, bayır, nehir vs.) önünüze sererek sizi hayretler içinde bırakabilir.

airfarewatchdog.com

airfarewatchdog.com
airfarewatchdog.com

Herkes tatilini minimum ücret ödeyerek en iyi şekilde geçirmek ister. İşte bu site tam olarak bunu yapıyor.

Örneğin Madrid’e seyehat edeceksiniz. Gideceğiniz yeri ve tarih aralığını giriyorsunuz; size fiyat/performans olarak en kalınabilir oteli gösteriyor. Bunu yaparken de booking.com, tripadvisor.com, hotels.com, expedia.com gibi online otel rezervasyon sitelerinden, o otel hakkında kullanıcıların verdiği verileri kullanıyor.

adioso.com

adioso.com
adioso.com

Kararsız tatilcilere fikir vermeyi kendisine motto edinen bir sitedir kendileri.

Şöyle ki; İzmirdesiniz ve Dünyanın her hangi bir yerine tatile çıkmak istiyorsunuz. Siteye giriyorsunuz,  uçağın kalkış yerini İzmir seçip varış noktasını herhangi bir yer seçiyorsunuz ve size en uygun gidiş dönüş uçak bileti ile gidebileceğiniz yeri gösteriyor. Tatil programı yapmada karasız kalıyorsanız düşünmeden deneyin.

drungli.com

drungli.com
drungli.com

adiso.com gibi, bulunduğunuz şehirden en ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotaları gösterir. Ayrıca ucuz otel araması da yapabilirsiniz.

layoverguide.com

layoverguide.com
layoverguide.com

Hava alınında bir sonraki seferinizin saatini hava alanın koltuklarında yatarak beklemek yerine, o şehirde hızlıca neler yapabileceğinize dair öneriler sunan güzel bir site.

airpano.com

airpano.com
airpano.com

Dünyanın farklı 264 noktasını 360 derece izlemek ister misiniz? Bu sayede; tatile çıkmadan gideceğiniz şehri farklı bir göz ile keşfedebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here