PDF Dosyası Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır? – Ücretsiz En Kolay Yöntem

PDF dosyalarınızı hızlı ve zahmetsizce düzenlemek ister misiniz? Üstelik tamamen ücretsiz olarak.

1661
0

Adobe tarafından geliştirilen PDF (Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi) standardı, en çok kullanılan dosya formatları arasında yer alıyor. Ancak özel izin verilmemişse, PDF dosyaları üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

Çoğu ücretli program sayesinde PDF dosyalarını düzenlenebilir hale getirmeniz hiçte zor değil. PDF dosyalarını sık sık düzenlenebilir hale getirmenizi gerektirecek bir işiniz var ise bu ücretli programlar sizi fazlası ise memnun edebilir. Ancak elinizde çevirmeniz gereken bir kaç PDF dosyası var ise çözüme ücretsiz bir şekilde ulaşmak istemeniz gayet doğal.

Bu makalemizde sizlere PDF dosyası düzenleme işlemini en kolay ve ücretsiz bir biçimde nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey ise bir Google hesabı olarak.

PDF Dosyası Düzenleme

1. İşleme başlamak için ilk olarak drive.google.com adresini ziyaret ediyoruz. Google hesabımız ile giriş yapıyoruz.

 

2. Sayfanın sol üst kısmında yer alan YENİ butonuna tıklayıp Dosya yükleme seçeneğini seçiyoruz. Dönüştürülmesini istediğimiz PDF dosyasının seçiyoruz. Dosyanın Google Drive üzerine upload edilmesi için biraz sabredelim.

 

3. Dosya yükleme işlemi başarılı bir biçimde sonlandıktan sonra, yüklenen dosya üzerine sağ tıklayıp Birlikte aç > Google Dökümanlar seçeneğini seçiyoruz. Yeni bir sayfada PDF dosyamız Google Dökümanlar üzerinden açılacaktır.

 

4. Fark edebildiğiniz gibi PDF dosyamızı düzenleyebiliyoruz. Dosyayı Microsoft Office Word üzerinden açabilmek için nasıl kayıt edebileceğimize bakalım.

Üst kısımda yer alan Dosya menüsünden Farklı indir kısmından, Microsft Office (.docx) seçeneğine tıklayarak, dosyayı bilgisayarımıza indiriyoruz.

PDF Dosyası Düzenleme

Her ne kadar Word dosyası orjinal PDF gibi görünmese de, birkaç rötuş ile dosyayı düzenleyebilirsiniz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here