WebP Resmini Jpeg Olarak Kayıt Etmek

Google tarafından geliştirilen WebP formatı ile muhtemelen daha önce tanışmışsınızdır. Resimlerin Google’a özgür bir algoritma ile sıkıştırılması ile elde edilen webp formatı sayesinde, özellikle büyük boyutlu jpeg resimleri daha hızlı bir biçimde açılıyor. Hem de resmin kalitesinden ödün vermeden.

Ancak bazı durumlarda kullanıcılar webp formatındaki resimleri bilgisayarlarına kayıt etmek istediklerinde, webp uzantılı resimlerin bilgisayarlarında açılmadığını görüyor.

Webp formatlı resimlerin bilgisayarınıza çok kolay bir biçimde jpeg olarak nasıl kayıt edebileceğiniz konusunda bir rehber hazırlamak istedik. Gelin nasıl yapılacağına bakalım.

Bilgi : WebP resmini Jpeg formatında kayıt etmek için kullanmanızı önerdiğimiz İnternet Taracısı Google Chorme.

 

WebP to JPEG 🙂

1. Jpeg olarak kayıt etmek istediğimiz webp resmimiz karşımızda. Resmin üzerinde farenin sağ tuşu ile tıklayıp Resmi yeni sekmede aç seçeneğine tıklıyoruz.

WebP Resmini Jpeg

 

2. İnternet tarayıcınızın yeni bir sekmesinde kayıt etmek istediğimiz resim açılacaktır.

Şimdi yapmamız gereken ise, adres çubuğunda yer alan kısmın en sonunda yer alan -rw kısmını silip Enter tuşuna basmak. Resim yeniden yüklenecektir.

WebP Resmini Jpeg

 

3. Resim üzerinde Resmi farklı kaydet… kısmına tıkladığımızda, resmin bu sefer jpeg olarak kayıt edebileceğimizi görebiliriz.

WebP Resmini Jpeg

 

Bu yöntem ile webp resimlerini kolaylıkla jpeg formatında (yada resmin orjinal formatı ne ise o formatta) kayıt edebilirsiniz.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz