Spam Ne Demek?

instagramda-spam-ne-demek

Bu makalemizde spam ne demek ve insagram da spam ne demek soruların cevabını bulmaya çalışıyor olacağız.

Spam Ne Demektir?

Öncelikle spam ne demektir buna açıklık getirelim ardından, instagram da spam ne demek tarzı detayları inceleyelim. Özellikle e-posta kullanıcılar çok sık spam durumlarıyla karşılaşmaktadır. Üstelik talep etmemeniz halinde sizin adresinize çok fazla sayıda e-posta düşmesidir. Yani şöyle ki spam ne demek kısaca istenmeyen posta anlamına gelmektedir.

Reklam amaçlı olmakla birlikte istenmeyen ve sürekli tekrarla gelen postalar da bu grubun içerisine dahil olmaktadır. Bu maalesef ki kimsenin hoşuna giden bir durum değildir. Çünkü oldukça önem taşıyan bu ürünler elektronik posta trafiğini olumsuz anlamda etkilemektedir. Peki, spam yemek ne demek ya da bu gereksiz sandığımız e-postalar nasıl meydana gelmektedir? Hepsinin daha detaylı anlatalım.

İnstagram Spam Ne demek

İnstagram en popüler olarak kullanılan sosyal medya platformudur. Hatta günden güne kullanıcı kitlesi daha da artmaktadır. İnstagram da amaç insanların birbirleri ile takipleşmeleri, beğenmeleri ve mesajlaşabilmeleridir. Birçok insan bu özelliklerden faydalanmaktadır. Ancak zaman zaman bu durum abartılarak, İnstagram uygulamasının kuralları göz ardı edilmektedir. Şimdi instagramda spam nedir  bundan çok kısa bahsedelim.

İnstagram uygulamasından günlük olarak fotoğraf, video, yorum ve benzeri durumların beğeni sınırları bulunmaktadır. Bu sınırlara uymayan tüm kullanıcılar maalesef ki spam yemektedir. Bu konu için kesinlikle spam bildir işlemi yapmalısınız. Ancak spam bildir ne demek birazdan onu da aşağıda anlatacağız.

İnstagram Spama Düşme Nedenleri

Bunun için birçok sebep sayılabilmektedir. Birkaç örnek verelim.

  • Gönderilere aralıksız şekilde yorum yazmak,
  • Minimum 60 saniye içerisinde 50 kişiye istek yollamak,
  • Ana sayfa da çıkan gönderileri aralıksız ve hızlı bir şekilde beğenmek,

Bu gibi detaylar İnstagram uygulamasının kurallarına ters düşen durumlardır. Bu yüzden spam yememek için bunları yapmaktan kaçınmak gereklidir.

İnstagram Spamdan Nasıl Korunurum?

Yukarıda belirttiğimiz bu işlemleri yapmaktan kaçınmak ve İnstagram uygulamasının kurallarına göre davranarak kesinlikle spam yememiş olursunuz. Özellikle bu 3 seçenek spam yemek konusunda kesinlikle etkilemektedir.

Ayrıca spama nasıl yakalandığınızı da anlamak için geçici olarak engellendin hatası alabilirsiniz. Bu hata da doğal olarak belli bir süre İnstagram uygulamasının özelliklerini kullanamayacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca sadece bu değil, İnstagram içinde ana sayfayı yenileyememe ve diğer gönderileri görememe gibi sorunlarda vermektedir.

İnstagram Spamdan Nasıl Kurtulurum?

Spam aldıktan sonra insanlar doğal olarak spamdan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. Çünkü belli bir süre insanlar bu özellikten faydalanamamaktadır. Bu durumu düzeltmenin en kolay ve basit yolu, İnstagram uygulamasına yaptığınız şeyin yanlış olduğunu ve bunu düzeltebileceğinizi ispatlamanız gerekmektedir.

Bunun için kesinlikle paylaşımlarınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle +18 paylaşımlar olmamalıdır. Hatta spam altında olmanız halinde mümkünse paylaşım yapmamak en doğru karar olacaktır. Aynı zamanda gönderilere yorum da yapmayın çünkü karşı tarafın olumsuz tepki ile şikayet alarak spam sürenizi istemeden daha da uzatabilirsiniz.

Bunlara ek olarak da asla takip ve takipçi gibi işlere girmeyin. Hatta bu dönemde mümkünse az kişi takip etmeye çalışın. Minimum 5 ile 10 kişi takip etmek yine de spam durumunu uzatamaya yeterlidir. Tüm anlattıklarımızı uygulamanız halinde hesabınız yaklaşık 24 saat içerisinde normal kullanımına dönecektir. Böylece spam ne demek instagram için bunu da öğrenmiş olduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz