Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

türk-telekom-numara-değişikliği

Türk telekom numara değiştirme konulu makalemizde siz okurlarımıza Türk telekom numara değiştirme nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız.

Türk Telekom Numara Değiştirme İşlemi

Bazı Türk Telekom kullanıcıları zaman zaman numaralarını değiştirmek istemektedir. Bunun için de çeşitli yollar aramaya başlamaktadır. Aslında bakıldığında Türk Telekom numara değişikliği için çeşitli alternatifler bulunmaktadır.

Yani Avea numara değiştirme konusunda insanlara birçok seçenek sunulmaktadır. Bu yazımızda sizlere Avea numara değişikliği konusunda birtakım bilgiler verip sizi doğru yönlendirmek ve amaca ulaştırmak adına bazı açıklamalarda bulunacağız. Türk Telekom kullanıcılarını zor durumda bırakmamak için her türlü çalışmayı yapmakta ve hizmetlerini günden güne arttırmaya devam etmektedir.

Bu yüzden Türk Telekom numara değiştir ile ilgili araştırma yaptığınızda karşınıza birçok sonuç çıkacaktır. Dolayısıyla sonuç olarak baktığımıza telefon numarası değiştirme Türk Telekom ile ilgili yapılan araştırmalar karşısında kullanıcılar için seçenekler teker teker açıklanmıştır.

Online Olarak Numara Değiştirme

Günümüzde artık numara değiştirmek oldukça kolay bir hale gelmiştir. Türk Telekom da bu konuda çeşitli çalışmalar yapmış ve Türk Telekom operatör değiştirme konusunda online olarak numara değiştirme şansı tanımıştır.

Türk Telekom kullanıcısıysanız ve herhangi bir Türk Telekom mağazasına gitmeden numaranızı değiştirmek istiyorsanız www.Türktelekom.com.tr sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu site üzerinden online olarak numaranızı değiştirmeniz mümkündür. İlk olarak bu site üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer üye değilseniz ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra online işlemler menüsüne girin.

Online işlemler menüsüne girdikten sonra gerekli olan adımları takip ederek numaranızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Online işlemler sayesinde Türk Telekom mağazasına gitmenize ve zaman harcamanıza gerek yoktur. Özellikle zaman konusunda sıkıntı yaşayan kullanıcılar online işlemler sayesinde numarasını iki dakika da değiştirebilmektedir.

Türk Telekom Mağazasına Gidip Numara Değiştirme

Türk Telekom kullanıcısıysanız ve online işlemler üzerinden numara değiştirmeyi bilmiyorsanız ya da yanlış bir işlem gerçekleştirmekten korkuyorsanız sizin için en kolay ve garantili olan yöntem size en yakın Türk Telekom mağazasını ziyaret etmeniz olacaktır. Bu sayede numara değiştirme işleminizi güvenli bir şekilde sorun yaşamadan değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom mağazasına gittiğinizde orda yer alan görevlilerden biri size mutlaka ne istediğinizi soracaktır. Orada yer alan görevliye numara değişikliği yapmak istediğinizi söylediğinizde size gerekli açıklamaları yaptıktan sonra numara değişikliğinizi gerçekleştirecektir.

Bununla birlikte numara değişikliği için onayınızın yer aldığı gerekli belgeleri imzalamanız gerekmektedir. Bu belgeleri imzaladıktan sonra Türk Telekom görevlisi numara değişikliği işleminizi gerçekleştirmek üzere çalışmaya başlayacaktır. Maksimum numara değişikliğiniz bir kaç gün içerisinde gerçekleşecektir. Zaten görevliler size gerekli açıklamaları yapacaktır.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla Numara değiştirme

Online işlemler üzerinden numara değişikliği yapmak size güvenli gelmeyebilir. Ya da bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bununla birlikte Türk Telekom mağazasına gitmek için de yeterli vaktiniz bulunmayabilmektedir.

Böyle bir durum söz konusu olduğunda üçüncü bir yol olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 444 1 444 numarasını aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra ne işlem gerçekleştirmek istediğinizi birkaç cümleyle ifade etmeniz istenecektir. Müşteri hizmetleri yetkilisine numaranızı değiştirmek istediğinizi söylediğinizde size gerekli açıklamaları yapmaya başlayacaktır.

Faturalı hat sahibi bir kullanıcıysanız Türk Telekom faturalı numara değiştirme işlemi nasıl gerçekleştiriliyorsa yetkili size bunun açıklamasını yapacaktır. Faturalı hat sahipleri için numara değiştirme ücreti 24,50 Türk lirası olmaktadır. Bu ücret yeni numaranız için gönderilmiş olan faturanıza yansımaktadır. Faturasız hat sahibiyseniz numara değiştirme ücreti 20 Türk lirası olmaktadır. Bu ücret numaranızda yer alan bakiyenizden düşülecektir. Bu yüzden numara değişikliği yapmak istiyorsanız bakiyenizin en az 20 Türk lirası olması gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz