Windows 10’a Instagram Nasıl Yüklenir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları sırasında beşinci sırada bulunan Instagram, Windows 10 kullanıcıları için geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Peki Windows 10’a Instagram nasıl yüklenir bu yazımızda kısaca bundan bahsedeceğiz.

(İşlemi yapabilmek için, bilgisayarınızda İnternet bağlantısının mevcut olması gerekmekte)

Bilgilendirme : Windows 10 işletim sistemine Instagram yüklemesini gerçekleştirdiğinizde şu an için maalesef fotoğraf yüklemesi yapamıyorsunuz. Uygulama sadece Instagram hesabınızı bilgisayardan kontrol etmenizi ve ayarları yapabilmenizi sağlıyor. Eğer bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza resim yüklemek isterseniz, bunun için çözüm üçüncü parti yazılımlardan geçiyor. Şu an bu sorunun aşımı için en çok kullanılan programlar BlueStack ve Gramblr programları. Tahminimiz çok yakın bir gelecekte bu sorunun tarih olması yönünde. Windows 10 Instagram uygulamasına bu özellik geldiğinde yazımızı güncelleyeceğiz.

İLGİNİZ ÇEKEBİLİR: Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

 

Windows 10’a Instagram Nasıl Yüklenir?

1. İlk olarak, Başlat‘a tıklayarak Mağaza ikonuna tıklıyoruz.

Windows 10'a Instagram Nasıl Yüklenir

 

2. Mağaza uygulamasının sağ üst tarafında yer alan Ara kısmına, Instagram yazıp Enter a basıyoruz.

Windows 10'a Instagram Nasıl Yüklenir

 

3. Instagram uygulamasının Windows 10 mağaza sayfası açılacak. Buradan Al butonuna tıklıyoruz. Yükleme işleminin başladığını gösteren kısım İndirme işlemi hakkında sizi bilgilendirecektir. Dosyanın boyutunu yaklaşık olarak 60 MB civarında. Mağazanın yükleme adresine göre bu işlem gereğinden fazla uzun sürebilir.

Windows 10'a Instagram Nasıl Yüklenir

 

4. İndirme ve yükleme işlemi bittikten sonra Başlat butonuna tıklıyoruz.

Windows 10'a Instagram Nasıl Yüklenir

 

5. Instagram’ı çalıştırdıktan sonra, mobil cihazlarımızdan alışık olduğumuz giriş ekranı ile karşılaşıyoruz. Buradan kullanıcı bilgileri ile giriş yapıp, Windows 10 işletim sisteminde Instagram kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10'a Instagram Nasıl Yüklenir


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz