192.168.1.1 Hatası çözümü

192.168.1.1-giriş-hatası

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza 192.168.1.1 hatası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca 192.168.1.1 giriş hatası düzeltmeyi nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

192.1681 1 Hatası Çözümü

Günümüzde internet kullanımı yaygınlaşmıştır. Çoğu evde sabit internet bulunmaktadır. Sabit internet bulunmayan evlerde ise mobil internet illaki oluyor. Sabit internette de bazı sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu sorunlar donanımsal değil ise yazılımsa modem ara yüzü üzerinden çözülebilmektedir. Modem ara yüzündeki 192.1681 1 hatası bu yazıda çözüme kavuşacaktır.

Modem arayüzü nasıl erişebileceğini merak ediyorsanız bu makalemize bakabilirsiniz.

Modem Ara Yüzüne Girme

Modem bilgisayarın ve diğer cihazların internet bağlantısını veya ağ bağlantısını sağlayan cihazdır. Modemler telefon bağlantılarının yani sayısal verilerin bağlantısında kullanılmaktadır. Modem ara yüzüne girme işlemi de modemden modeme farklılık gösterir.

Modem arayüzlerinde modem markası hakkında yazılımsal önemli bilgiler bulunmaktadır. Modemin varsayılan ağ geçidi İpsini bulmak gerekir. Bunu bulmak için bilgisayarın başlat menüsüne girmek gerekir. Bu kısımda çalıştır kısmına girerek gelen yazı kısmına cmd yazıyoruz. Karşınıza siyah ve yazılar olan bir ekran gelmesi gerekir. Bu ekran geldikten sonra ipconfig yazın ve enter tuşuna basın. Karşımıza çıkan 192.168 ll giriş adresiyle modem ara yüzüne girme yolu bulunur.

Birçok tarayıcı ile modem arayüzüne giriş yapılabilir. Tarayıcıyı açıyoruz ve karşımıza çıkan url kısmına adresi yazıyoruz ve aratıyoruz. Karşımıza modem ara yüzü giriş sayfası çıkıyor. Burada bulunan kullanıcı adı ve şifre kısmına modem cihazınızın arkasında yazan bilgileri gireceksiniz. Bu kullanıcı adı ve şifre de modemden modeme değişiklik göstermektedir.

Modem Ara Yüzünde Yapılabilecekler

Modem ara yüzünde işinize yarayacak birçok işlem yapılabilir.

  • Modem Kurulumu
  • Kablosuz Şifre Değişikliği
  • İP Görme
  • Bağlı Cihazları Görme
  • Cihaz Engelleme
  • Güvenlik Duvarı Oluşturma
  • Cihaza Göre Hız Ayarlama
  • Ebeveyn Kontrolü Oluşturma

 

Bu türdeki birçok ağ işlemi modem ara yüzünden yapılabilir.

Modem Ara Yüzü Hatası

Modem ara yüzüne girme adımlarında karşınıza hatalar çıkabilir. Bu hataların sebepleri ve çözümleri de değişkenlik göstermektedir. Modem ara yüzü sayfası çıkmıyorsa veya 192.168.1.1 giriş hatası yaşıyorsanız yanlış url girmiş olabilirsiniz. Yani rakamlarda yanlışlık yapmış olabilir, nokta işareti yerine virgül kullanmış olabilirsiniz. Modem ara yüzü sayfasındaki kullanıcı adı veya şifreyi hatalı girmiş olabilirsiniz. Bu sorunları yalnızca modem ara yüzünüz hakkında doğru bilgilere ulaşarak çözebilmek mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz