Modem IP Adresi Bulma

Modem-ip-Adresi-Bulma-kapak

Günümüzde çoğumuz iş yerlerimizde ve evimizde İnterenet bağlantısına sahibiz. İnterenet’e bağlanmak için ise Modemler kullanıyoruz. Bazı durumlarda ise modemimizin ayarlarını yapmak için Modem arayüz sayfasına erişme ihtiyacı duyuyoruz. Bu yazımızda sizlere modemlerin arayüzünü ulaşmak için modem ip adresi bulma nın nasıl olur onu göstereceğiz.

Modem IP Adresi Bulma

1. Öncelikle Windows Tuşu + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyoruz. Karşımıza çıkan Çalıştır penceresine cmd komutunu yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Modem-ip-Adresi-Bulma-1

 

2. Açılan Windows Komut İstemi penceresine ipconfig komutunu yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Modem-ip-Adresi-Bulma-2

 

3. Windows bize bu komutu yazdıktan sonra, bilgisayarımızın ağ bağlantısı hakkında bilgileri verecek. bize lazım olan ise, Varsayılan Ağ Geçidi veya Default Gateway ile gösterilen IP adresi. Bu adresi bir yere not ediyoruz.

Modem-ip-Adresi-Bulma-3

 

4. Herhangi bir web tarayıcısını açıyoruz. Web tarayıcısının adres kısmına biraz önce not ettiğimiz IP adresini yazıp Enter tuşuna basıyoruz ve bu sayede Modem arayüzü sayfasına ulaşıyoruz.

Modem-ip-Adresi-Bulma-4

 

Not : Bu yazımızda Kablosuz bir modemin IP adresinin nasıl bulunacağını anlattık. Eğer kablolu bir modem kullanıyorsanız, ipconfig komutundan sonra “Ethernet Bağlantısı” yazan kısımdan modem IP adresine ulaşabilirsiniz.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz