Bilgisayarda 4K Video İzleme – En Kolay Yöntem (2021)

Bilgisayarınızda sorunsuz bir biçimde 4K Video izlemek mi istiyorsunuz? 4K Video oynatmanın sorunsuz bir biçimde nasıl yapılacağını inceleyelim.

4K Video İzleme

4K teknolojisi hayatımızda uzun zamandan bu yana mevcut. Yeni bir televizyon almak istersek artık televizyonun mutlaka 4K destekli olmasına dikkat ediyoruz. Bu sayede 4K yayınları ve filmleri sorunsuz bir biçimde izleyebiliyoruz.

Ancak aynı durum maalesef bilgisayar kullanıcıları için geçerli değil. 4K video dosyalarını sorunsuz bir biçimde bilgisayarınızda çalıştırmak için, öncelikle ekran kartınızın 4K uyumlu bir model olması gerekiyor. Aynı şekilde bilgisayarınızın işlemci ve RAM’ininin 64 bit destekli olması da mecburi. Tüm bu donanımlara sahip olsanız bile, 4K videoları Windows işletim sisteminde sorunsuz bir biçimde açamayabilirsiniz.

Peki bilgisayarda 4K Video izleme sorunsuz bir biçimde nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

4K Video İzleme 

1. Bilgisayarınızda 4K Video izlemek için herhangi bir üçüncü parti yazılım (VLC Player, ALL Player, BS Player vs.) kullanmayacağız. Bunun için bize gerekli olan tek program Windows 8 ve sonrasındaki bütün işletim sistemlerinde standart olarak yüklü bir biçimde gelen Filmler ve TV programı.

2. 4K videomuz üzerinde sağ tıklayıp Birlikte aç > Filmler ve TV komutunu veriyoruz.

4K Video İzleme

 

3. Bilgisayarınızın özelliğine bağlı olarak birkaç saniye içerisinde 4K video dosyanız açılacaktır.

4. 4K video dosyasında ses değiştirmek ve altyazı seçmek için ise; programın sol alt kısmında yer alan simgeye tıklıyoruz.

4K Video İzleme vieo

Altyazı dosyamız harici bir dosya ise seçebiliriz.


 

9 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  Dosyayı 4K olarak indirdim, ancak iso dosyası olarak geldi. Normal isoyu yükleyip dosyayı bulup seyrediyorum Ama bu iso dosyasını tam anlamıyla kullanamamaya sebep oluor. DVD dosyası gibi media playerda açıp seyretmeyi denedim kabul etmedi. Nasıl seyredebiliriz bu videoyu? Teşekkürler.

  • Merhabalar

   Maalesef çok zor ISO formatını mkv ye dönüştürmek. Tek yapabileceğiniz detaylı farklı kaynaklardan araştırmak yada filmin mkv formatını edinmek

 2. iPhone 6s de 4K video çekip bilgisayara attım fakat videolarda ses gidip geliyor sebebi ne olabilir acaba aynı durum 1080 için geçerli değil denedim.
  Aynı durum video iPhone’da iken hiçbir sıkıntı yok ne oluyorsa bilgisayarda oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz