Malwarebytes – Bilgisayarınızdaki Trojen ve Keylogger’ları Temizleyin

Bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda yer alan zararlı tüm yazılımları silmek mi istiyorsunuz? Malwarebytes yazılımını kullanarak dakikalar içinde tüm zararlı yazılımlardan kurtulun.

mbytes; bilgisayar veya mobil cihazınıza bulaşmış tüm kötü amaçlı yazılımları bulup, silmeye yarayan bir programdır. Malwarebytes’ı kurulumundan sonra cihazınızda ayrıntılı bir tarama yapabilir, cihazınızda yer alan kötü amaçlı tüm yazılımları bulup silebilirsiniz.

Malwarebytes programının sağladığı bir diğer özellik ise, İnternet sitelerinden bulaşması muhtemel zararlı içeriklere karşı kalkan görevi görmesidir. Program arka planda çalışarak, İnternet üzerinden gelen verileri sürekli inceler. Zararlı bir içerik algıladığında bilgisayarınıza (veya mobil cihazınıza) bulaşmadan temizler.

Bilgisayarınızdaki Trojen ve Keylogger'ları TemizleyinHer gün bilgisayar ve mobil cihazlarımızda bir çok İnternet sitesine giriyoruz. Ziyaret ettiğimiz İnternet sitelerinden veya yüklediğimiz bir programdan bilgisayarımıza kötü amaçlı yazılımın bulaşması tehdidi mevcut.

Lisanslı bir virüsten korunma yazılımına sahip olsak dahi, anti virüs programları maalesef bizi her saldırıdan koruyamıyor. Burada da devreye Malware temizleme programları giriyor.

Öncelikle Malware nedir biraz bundan bahsedelim.

Malware; kötü amaçlı olarak hazırlanmış tüm yazılımlara verilen bir isimdir. Bilgisayarlara sadece virüsler zarar vermez. Bunun yanında trojen, keylogger, reklam yazılımları, İnternet tarayıcısında değişiklik yapan yazılımlar, sistem değişikliği yapan yazılımlar gibi çok farklı kötü amaçlı yazılım çeşidi mevcuttur.

BAĞLANTI: Bilgisayarın İzlendiği Nasıl Anlaşılır?

Malwarebytes programını indirerek ilk 14 gün boyunca ücretsiz bir biçimde, hiçbir kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz. Dilerseniz 14 gün sonra programın 1 yıllık lisansını satın alabilirsiniz.

Malwarebytes yazılımını kurup, kullanmaya başlamak için yukarıda yer alan İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ butonuna tıklayabilirsiniz.

Malwarebytes programını; Windows veya MAC yüklü bilgisayarınıza kurabileceğiniz gibi, Android veya iOS yüklü mobil cihazlarınıza da yükleyebilirsiniz.

Malwarebytes

 

Malwarebytes Kullanımı – Resimli Anlatım 

Malwarebytes açılınca, sizi aşağıdaki gibi bir ekran kaşılayacak. Sol menüde yer alan Scan seçeneğine tıklıyoruz.

Malwarebytes

 

Bilgisayarınızda yer alan tüm kötü amaçlı yazılımların taramasını yapmak için Threat Scan seçeneğini aktifleştirip, Start Scan butonuna tıklıyoruz.

Malwarebytes

 

Bilgisayarınızda var olan tüm dosyalar taranıp, bulunan kötü amaçlı yazılımlar liste halinde sunulacak. Üst kısımda yer alan tümünü seç kutucuğunu işaretli hale getirip, Quarantine Selected butonuna tıklıyoruz.

trojen keyloger silme

 

Tüm dosyalar karantina altına alındı. Böylece sistem arka planında çalışmaları durdurulup, zararlı yazılımlar pasif hale getirildi.

Yine sol menüde yer alan Quarantine butonuna tıklıyoruz.

trojen keyloger silme

 

Karantinaya alınan tüm dosyaları sileceğiz. Ancak öncesinde herhangi bir sorun yaşamamak için, listede yer alan dosyaları incelemenizi tavsiye ederiz.

Yine tüm dosyaları resimde gösterdiğimiz şekilde seçili hale getirip, Delete butonuna tıklıyoruz.

trojen keyloger silme

 

Malwarebytes, belirttiğimiz dosyaların bilgisayarımızdan tamamen silineceğine dair bir uyarı geliyor. Yes butonuna basarak tüm zararlı dosyaların silinmesini onaylıyoruz.

trojen keyloger silme


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz