Ana sayfa İpucu Program İncelemesi Rar veya Zip Şifre Kırma – Resimli Anlatım

Rar veya Zip Şifre Kırma – Resimli Anlatım

0
Rar veya Zip Şifre Kırma – Resimli Anlatım

KRyLack ZIP Password Recovery veya KRyLack RAR Password Recovery yazılımı, şifresi unutulan RAR veya Zip dosyalarının şifresini kırmak için kullanılan bir programdır. Şifre kırmak için, program içerisinde yer alan farklı kombinasyonlar kullanılır.

Daha önce bir yazımızda sıkıştırılmış arşiv dosyalarına nasıl şifre koyabileceğinizden bahsetmiştik.

İLGİLİ YAZI: Rar veya zip Dosyasına Şifre Koyma

Rar veya Zip Şifresi KırmaSıkıştırılmış arşiv dosyalarına koyulan şifrelerin unutulması gayet normal bir durumdur. Bu gibi durumlarda kullanıcı önce hatırladığı şifreleri deneme yoluna gider. Ancak hiç bir şekilde arşiv dosyasının şifresini doğru olarak giremeyince, alternatif yollar aramaya başlar. Bu gibi durumlar genellikle bir program yardımı ile çözülebilir.

KRyLack firması tarafından ücretsiz olarak kullanımı sunulan KRyLack ZIP Password Recovery ve KRyLack RAR Password Recovery programları, sıkıştırılmış şifreleri arşiv dosyalarını açmak için kurtarıcı görevi görüyor.

İki adet programı ayrı ayrı yazmamızın nedeni; Rar dosyalarının şifresini kırmak için KRyLack RAR Password Recovery, Zip dosyalarının şifresini kırmak için KRyLack Zip Password Recovery programlarının tasarlanmış olması. KRyLack firması şifreli iki dosya tipini de açabilen KRyLack Archive Password Recovery adında bir programı mevcut. Ancak bu program ücretsiz sürümünde 3 karaktere kadar şifreleri kırabiliyor. O nedenle size önerimiz; elinizdeki şifrelenmiş dosya türüne göre, indirme sayfasından ihtiyacınız olan programı indirip bilgisayarınıza kurmanız.

KRyLack Zip / RAR Password Recovery yazılımını kurup, kullanmaya başlamak için yukarıda yer alan İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ butonuna tıklayabilirsiniz.

Öncelikle programın sadece Windows işletim sistemine kurulabildiğinin bilgisi verelim.

Rar veya Zip Şifre Kırma


 Sıkıştırılmış Dosya Şifresini Kırma – Resimli Anlatım 

İhtiyacınıza uygun programı indirip kurduktan sonra, masa üstünde yer alan simgeye tıklayıp programı çalıştırıyoruz. Biz örnek olması için RAR uzantılı bir sıkıştırılmış arşiv dosyasının şifresini kıracağız. Onun için KRyLack RAR Password Recovery programını kullanacağız.

Eğer elinizde Zip uzantılı bir sıkıştırılmış arşiv dosyası mevcutsa, sizin KRyLack Zip Password Recovery programını kullanmanız gerektiğini unutmayın. Temelde yapılacak işlemler tamamen aynıdır.

şifre kırma

 

Programı açınca aşağıdaki gibi arayüzle karşılaşacaksınız.

rar şifre kırma

 

Şimdi şifre kırmak için yapmamız gereken işlemleri sırası ile anlatalım.

Araştır kısmına tıklayarak; şifresini kırmak istediğiniz sıkıştırılmış arşiv dosyasını bilgisayarımızdan bulup açıyoruz.

Rar veya Zip Şifre Kırma

Karakter kümesi kısmından; şifrenin içinde yer alması muhtemel karakterlerin hangileri olabileceğini işaretliyoruz. Eğer arşiv dosyasını şifrelemek için güçlü bir şifre kullanılmışsa bütün seçenekleri seçebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken nokta, şifre ne kadar uzun ve karmaşık olursa çözümleme işlemi o kadar fazla vakit alacaktır.

Başlat butonuna tıklayarak, şifre kırma işlemini başlatıyoruz.

Rar veya Zip Şifre Kırma

 

İşlem bilgisayarınızın işlemci, ekran kartı ve Ram’ine göre zaman alacaktır. Bazı şifreleri çözmek zaman alabilir. Biz şifre olarak KolayData123 kombinasyonunu kullanmıştık. Şifreyi çözmesi yaklaşık 2 saat aldı.

Rar veya Zip Şifre Kırma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here