En Çok Ziyaret Edilen Alışveriş Siteleri

En Çok Ziyaret Edilen Alışveriş Siteleri

İnternet üzerinden yapılan alışveriş her geçen yıl katlanarak büyüyor. Satın almak istediğimiz ürünleri mağazalar yerine İnternet sitelerinden alıyoruz. Hem istediğimiz ürünler ayağımıza kadar geliyor hemde mağazalara oranla çok daha uygun satın alabiliyoruz.

Bu yazımızda sizlere Alexa verilerine göre Türkiye’de en çok ziyaret edilen alışveriş siteleri listeleyeceğiz.

 

10. Hizlial.com

Ziyaretçilerinin neredeyse tamamının Türkiye’deki kullanıcılardan oluştuğu sitede, yüzlerce kategori altında hemen hemen her ürünün satışı yapılıyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_9

 

9. Markafoni.com

Genel olarak Bay ve Bayan giyim, kozmetik ürünlerinin satıldığı alışveriş sitesi, sık sık yaptığı kampanya ve indirimler ile sık tercih ediliyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_8

 

8. Teknosa.com

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen teknoloji ürünü satış sitesine giriş yapan kullanıcıların %40’ı siteye Google araması ile ulaşıyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_7

 

7. sanalpazar.com

Alıcı ve satıcıları buluşturan alışveriş sitelerinden sanalpazar, 2015 Temmuz ayından bu yana ziyaretçi sayısında büyük bir düşüş yaşıyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_6

 

6. Trendyol.com

2015 Ekim ayından bu yana ziyaretçi sayısında inanılmaz bir yükselişe geçen site, ziyaretçilerinin çoğunun dikkatini sosyal medya ile çekiyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_5

 

5. Yemek Sepeti

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde anlaşmalı olduğu restoran ve cafelerden online yemek siparişini vermenizi sağlayan site, büyüyen bir ziyaretçi trafiği ile hizmet vermeye devam ediyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_4

 

4. Hepsiburada.com

E-Ticaret sektöründe yıllardır hizmete veren firma, yenilediği İnternet sitesinde, kullanıcılarına binlerce ürünü uygun fiyata hızlı bir biçimde teslim etmeyi vaat ediyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_3

 

3. Gittigidiyor

Satıcı ve alıcıyı buluşturarak aracılık yapan İnternet sitesi, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 21’inci İnternet sitesi konumunda. Dünya’da ise 1.026’ıncı sırada.

encokziyaretedilenler_alisveris_2

 

2. n11.com

Son yıllarda yaptığı inanılmaz indirim ve kampanyalar ile E-Ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan Doğuş Grubunun sitesi, bunun sonucundan inanılmaz bir büyüme ile sektördeki yerini sağlamlaştırarak devam ettiriyor.

encokziyaretedilenler_alisveris_1

 

1. sahibinden.com

Rakiplerinin aleyhinde yaptığı reklamlara rağmen, yıllardır E-Ticaret siteleri arasında liderliğini sürdüren sahibinden.com, rakiplerine büyük bir fark atarak Dünya’nın en çok ziyaret edilen 383’üncü, Türkiye’de ise en çok ziyaret edilen 5’inci site konumunda.

encokziyaretedilen_5


 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz