Facebook Arama Gecmisini Silme

Facebook Arama Gecmisini Silme
Facebook Arama Gecmisini Silme

Dünya’nın en büyük Sosyal Ağ sitesi Facebook, yaptığınız kişi veya sayfa aramalarını kayıt ediyor. Bu özellik, zaman geçtikçe kullanıcıları belirli nedenlerden ötürü rahatsız edebiliyor. Peki Facebook Arama Gecmisini Silme işlemi nasıl yapılır? Gelin hep beraber bu sorunun cevabına bakalım.

Facebook Arama Geçmişini Silmek

1. Facebook arama geçmişini silmek için, öncelikle hesabımız ile Facebook’a giriş yapıyoruz. Sayfanın en sağ üstünde yer alan mavi şeridin sonundaki aşağı ok simgesine tıklıyor ve “Hareketler Dökümü” seçeneğine giriyoruz.

facebook_arama_gecmisi_1

 

2. Açılan sayfanın sol kısmında yer alan “Filtreler” bölümündeki “DAHA FAZLA” yazısına tıklıyoruz.

facebook_arama_gecmisi_2

 

3. Açılan kısımda en alttan ikinci seçenek olan “Ara” seçeneğine tıklıyoruz.

facebook_arama_gecmisi_3

 

4. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi, “Arama Kayıtlarını Sil” metnine tıklıyoruz.

facebook_arama_gecmisi_4

 

5. Facebook bizden işlemi onaylamamız için “Arama geçmişin, arama yaptığında sana daha iyi sonuçlar göstermemize yardımcı olur. Aramalarını sadece senin görebildiğini unutma.” şeklinde uyarı veriyor. Yine “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna basıp işlemi onaylıyor ve Facebook’un tutmuş olduğu arama kayıtlarını siliyoruz.

facebook_arama_gecmisi_5

 

Facebook’un arama kayıtlarını tutmaması için şimdilik bir ayar yada özelleştirme mevcut değil. Dilerseniz belirli periyotlar ile Facebook arama geçmişini bu şekilde silebilirsiniz.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz