En İyi İndirme Programları – Ücretsiz

En İyi İndirme Programları

İnternet üzerinden her gün dosya indirmesi yapmak çoğumuz için alışkanlık. Bu dosyalar genelde; oyun, film, dizi, belgesel gibi büyük boyutlarda dosyalar olabiliyor.

Her İnternet tarayıcısının kendine has indirme yöneticisi olsa da, kullanıcılar daha profesyonel çözümler istiyor. Sizlere ücretsiz olarak kullanabileceğiniz En İyi İndirme Programları‘nı listeledik.

“Peki neden bir İndirme (Download) programına ihtiyacım olsun?” diyorsanız sizin için nedenlerini belirtelim;

  • İndirme programları; indirdiğiniz dosyayı yada dosyaları İnternet hızının son limitine kadar kullanarak indirir. Böylelikle daha hızlı indirme yapmış olursunuz.
  • İndirme programları sayesinde indirmenin ne zaman başlamasını istiyorsanız, indirme işlemini o zaman başlatabilirsiniz. Örneğin; gece saat 1’de indirmenin başlamasını istiyorsanız, indirme programları gece 1’de isteğinizi yerine getirir.
  • Çoğu download programı kullandığınız İnternet Tarayıcıları ile tümleşik çalışır. Bu sayede tek bir tıklama ile kullandığınız program ile indirmelerinizi yapabilirsiniz.

En İyi İndirme Programları listemize göz atalım.

 

1. Internet Download Manager 

Ortalama her bilgisayar kullanıcısının adını bir kez duyduğu, meşhur Download programı ile başlayalım.

Internet Download Manager (yada IDM) indirmek istediğiniz dosyaları, Internet hızınızın son hızına kadar kullanarak indirme işlemini gerçekleştiriyor.

Ayrıca bazı özel indirme sitelerinde sahip olduğunuz üyelik bilgilerinizi programa tanımlayarak paralel birden çok dosyayı indirebilirsiniz.

Torrent dosyalarını indirmek, zamanlayıcı, her dosya için ayrı hız tanımlama gibi sunduğu kullanışlı çözümler ile IDM sizi fazlası ile memnun edecek.

Programın belki de tek kötü yanı, dosyaları parça parça indirdiği için indirme işlemi bittikten sonra bilgisayarın sistem kaynağı yorması.

IDM ücretsiz sürümünü kullanarak 30 gün boyunda programı deneyebilirsiniz.

eniyiprogramlar_download_1

IDM İndir

 

2. Free Download Manager

Hem Windows da hem de MAC işletim sisteminde çalışabilen program olan Free Download Manager ile; indirmek istediğiniz dosyaları hızlı bir biçimde bilgisayarınıza çekebilirsiniz. Hemen hemen bütün İnternet Tarayıcıları ile tümleşik olarak çalışan program ile tek tık ile indirme işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Tıpkı IDM gibi torrent dosyalarını direkt olarak bilgisayarınıza indirmenize yardımcı olan Free Download Manager ile ayrıca popüler video ve ses formatlarını dönüştürebilir, bir çok video sitesi üzerinden hızlı bir biçimde istediğiniz kalitede video indirebilirsiniz.

Program ayrıca bilgisayar başında olmadığınız zamanlar size uzaktan programı yönetebilme imkanı da sunuyor.

eniyiprogramlar_download_2

FDM İndir

 

3. GetGo Download Manager

Ücretsiz ve çok başaralı bir indirme programı olan GetGo Download Manager, size iyi bir indirme programında olması gereken hemen hemen bütün çözümleri ücretsiz olarak sunuyor.

Programın sloganı ise; dosya indirme işlemini İnternet hızınızın 5 katı ile yapması.

Diğer iyi indirme programları gibi; İnternet Tarayıcıları ile tümleşik olarak çalışma, video sitelerinden hızlı bir biçimde video indirme gibi yeteneklere sahip.

eniyiprogramlar_download_3

GetGo İndir

 

4. Download Accelerator Plus

Download Accelerator Plus (DAP) programı indirme yaparken; dosyanın büyüklüğüne göre farklı sayıda parçaya bölerek indirme işlemini gerçekleştiriyor. Böylelikle dosyalarınızı daha efektif ve hızlı bir biçimde indiriyor.

Sade ve hızlı çalışan arayüzü ile sistemi yormayan DAP bir zamanların en çok kullanılan Download programlarından birisiydi.

Şimdilerde bu ünvanı tekrar almaya kararlı olan firma; son sürümünde sunduğu FTP desteği, indirilen dosyalarda ön izleme yapabilmesi, sekmeli görünüm seçeneği gibi kullanıcılarının seveceği yenilikler sunmakta.

eniyiprogramlar_download_4

DAP İndir

 

5. Orbit Downloader

Ne kadar dosya indirmesi yaparsa yapsın CPU kullanımı ortalama %3 seviyelerinde olan, böylelikle bilgisayarınızı yormayan indirme programı olan Orbit Downloader ile tanışın.

Tıpkı rakipleri gibi, İnternet Tarayıcıları ile tümleşik çalışabilen, video siteleri üzerinden indirme yapabilen program ile dosya paylaşım sitelerindeki üyeliklerinizi programa tanıtabilirsiniz.

eniyiprogramlar_download_5

Orbit İndir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz