Twitter’da Hesapları Aynı Anda Takip Etme

Twitter otomatik takip nasıl yapılır? Birkaç tıklama ile binlere Twitter kullanıcısını aynı anda takip edebilirsiniz.

Twitterı aktif olarak kullanan bir kullanıcıysanız, günbegün Twitter takip listenize yeni kullanıcılar ekliyorsunuzdur. Bunun nedenleri arasında; takip ettiğiniz kullanıcının sizi de takip etmesini sağlayarak takipçi sayınızda yukarıya doğru ivme yakalamayı ummak olabilir.

Twitter bildiğiniz gibi; günde en fazla 1.000 kullanıcıyı takip etmemize izin veriyor. Bazı kullanıcılar ise izin verilen maksimum kişiyi takip etmek istiyor bunun için inanılmaz bir enerji ve zaman harcıyor. Peki istediğiniz kadar kullanıcıyı sadece tek bir kod ile takip edebileceğinizi söyleseydik?

 

Twitter’da Hesapları Aynı Anda Takip Etme

Başlamadan sanırım şunu belirtmem gerekiyor. Bu işlemi çok sık yaparsanız, Twitter sizi bot olarak görüp uyarı gönderebilir. Üçüncü uyarıdan sonra hesabınız askıya alınıyor.

Bu işlemi yapabilmek için Google Chrome yada Mozilla Firefox tarayıcılarından birini kullanmamız gerekiyor. İstediğinizi seçebilirsiniz. Ancak Google Chrome da işlem daha hızlı yapılıyor.

Örneğin bir haber siteniz var ve NTV Twitter hesabını takip eden kullanıcıları takip etmek istiyorsunuz. Bunun için tahmin edebileceğiniz gibi NTV’nin Twitter sayfasından “Takipçiler” bölümüne girip NTV’nin takipçilerini listeliyoruz.

Burada önemli olan nokta; takip etmek istediğiniz kadar kullanıcının sayfada listelenmesi ki zaten günde 1.000 adet kullanıcıyı takip edebildiğiniz için Twitter 1.000 kullanıcıdan fazlasına izin vermeyecektir. Bir kısa not daha verelim listeyi sürekli açmak için maus ile didinmeyin. Klavyeden sürekli “End” tuşuna basabilirsiniz. Listeyi açmayı bitirdikten sonra aşağıdaki kodu kopyalayarak sihrimizi yapmaya başlayalım.

$('.button-text.follow-text').trigger('click');

 

  • Google Chorme kullanıyorsanız;

    Sayfanın boş bir yerinde mausun sağ tuşuna tıklayıp “Öğeyi denetle” seçeneğini seçiyoruz.

twittertakipeklemee_1Alt tarafta bir ekran açılacak. Buradan en sondan “Console” tabına tıklayıp kodumuzu yapıştırıyor ve Enter a basıyoruz. Görebileceğiniz gibi ekranda listelenen bütün kullanıcılar sadece birkaç saniye içinde otomatik olarak takip edildi.

twittertakipeklemee_2

  • Mozilla Firefox kullanıyorsanız;

Sayfanın boş bir yerinde mausun sağ tuşuna tıklayıp “Öğeyi incele” seçeneğini seçiyoruz.

twittertakipeklemee_3

Alt tarafta bir ekran açılacak. Buradan en baştan ikinci seçenek olan “Konsol” tabına tıklayıp kodumuzu ekranın altında yer alan kod yazma bölümüne yapıştırıyoruz. Görebileceğiniz gibi ekranda listelenen bütün kullanıcılar sadece birkaç saniye içinde otomatik olarak takip edildi.

twittertakipeklemee_4

Not: Mozilla Firefox Konsolun kopyala-yapıştır ile kullanılmasını güvenliğinizi düşünerek engellemiş olabilir. Bunun için size verdiği uyarıda yazdığı gibi ilgili alana “yapıştırmaya izin ver” yazmanız yeterli.

Twitter da Takip Edilenleri Silmek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz