En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri (2021)

Dünya genelinde en çok kullanılan dosya yükleme sitelerini biliyor musunuz?

en-populer-dosya-paylasim-siteleri-kapak

İnternet üzerinden dosya paylaşımı yapmak bazı durumlarda tercih edilmesi zorunlu bir işlem olabiliyor. Özellikle mail ile gönderilmesi imkansız büyüklükteki dosyaları yükleyip iletmeniz, dosya paylaşım sitelerini en sık kullanım alanlarından biri.

Bu yazımızda Alexa verilerine göre, Dünya genelinde kullanılan en popüler dosya paylaşım siteleri ‘ni listeledik.


En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

10. uploaded

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

İsveç menşeli dosya paylaşım sitesine yükleme yapmanız için; siteye üye olup, üyeliğinizi iletilecek mail linkine tıklayarak aktif hale getirmenizi istiyor. Ücretsiz üyeliğiniz ile en çok 1 GB lık dosya yükleyebilirsiniz. Eğer 2 ay içerisinde dosya herhangi bir kullanıcı tarafından indirilmez ise, dosya firmanın sunucularından siliniyor.

 

9. ZippyShare

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Özellikle son yıllarda kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen ZippyShare sitesine, dosya yüklemek için üye olmanıza gerek yok. Ancak siteye yükleyeceğiniz dosyanın boyutu 200 MB dan büyük olmaması gerekiyor. Siteye üye olduğunuz takdirde, size limitsiz bir alan açılıyor. Yüklediğiniz dosyalar, kullanıcılar tarafından hızlı bir biçimde indirilebiliyor.

 

8. MEGA

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Şık tasarımı ile yakın bir geçmişte kendini yenileyen site üzerinden üye olmadan geçici olarak dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Siteye ücretsiz üye olarak, size tahsis edilecek 50 GB lık alana dosyalarınız yükleyebilirsiniz.

 

7. box

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Amerika üzerinden hizmete veren siteye ücretsiz bir biçimde üye olabilirsiniz. Dünya çağında büyük bir çok firmanın da verilerini saklayan box, ücretsiz üye olan kullanıcılarının maksimum 250 MB büyüklüğün dosya yüklemesine izin veriyor. Ücretsiz üyeleri için sağladığı depolama alanı ise 10 GB.

 

6. iCloud

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Adın da anlaşabileceği üzere Apple’a ait olan iCloud’u eminin çoğunuz duymuşsunuzdur. Apple kullanıcılarının cihaz verilerinin yedeklerini ücretsiz olarak depolayan iCloud’a üye olmanız için bir Apple kimliğine ihtiyacınız olacak. Apple kimliği edindikten sonra iCloud’a dosya gönderimi yapabilirsiniz.

 

5. OneDrive

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Microsoft’un depolama sitesi olan eski adı ile SkyDrive yeni adı ile OneDrive, ücretsiz üye olan kullanıcılarına 15 GB gibi dikkate değer bir depolama alanı sunuyor. Tek bir dosya gönderiminde en yüksek limit ise 10 GB.

 

4. Google Drive

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Google’ın ünlü dosya paylaşım sitesi, ücretsiz üyeliklerde kullanıcılarına 15 GB lık depolama alanı sunuyor. Eğer üyeliğinizi yükseltmek isterseniz, aylık 6 TL den başlayan ücretler ile ücretli üyelik satın alabilirsiniz.

 

3. 4Shared

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Dosya yüklemek için üyelik gerektirmeyen 4Shared ile, yükleyeceğiniz dosyayı hızlı bir biçimde aktarıp indirme linkini paylaşabilirsiniz.

 

2. MediaFire

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Ücretsiz üyelikler için verdiği 10 GB lık alan ve sınırsız dosya yükleme seçeneği sunması ile, yıllardır birçok kullanıcının dosyalarına ev sahipliği yapan site, özellikle hızlı arayüzü ile dikkat çekiyor.

 

1. DropBox

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

Geldik en popüler dosya paylaşım siteleri nin kazanına. Şuan Dünya genelinde en çok kullanılan dosya paylaşım ve depolama sitesi olan DropBox, ücretsiz üyelerine 2 GB lık alan tahsis ediyor. Bazı akıllı tablet ve telefonlarda yüklü olarak gelen DropBox, cihazın modeline bağlı olarak 100 GB a kadar depolama alanı hediyesi ile gelebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz