Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

Facebook videolarının otomatik oynatılma özelliği canınızı mı sıkıyor? Özelliğin nasıl kapatılabileceği hakkında rehber hazırladık.

800
0

Dünyanın en çok kullanılan Sosyal Ağ sitesi olan Facebook’un bazı özellikleri canınızı sıkabilir. Özellikle ülkemizde İnternet paketlerinin pahalı olması, mobil cihazların İnternet kotasının kısa sürede dolması nedeni ile Facebook’un varsayılan ayarı olan, otomatik video oynatma özelliği haklı olarak kapatmak isteyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda (telefon, tablet) Facebook otomatik video oynatma kapatma işleminin nasıl yapılacağını, görseller eşliğinde adım adım anlatmak istedik.

 

Bilgisayarda Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatmak

1. Facebook hesabımıza giriş yaptıktan sonra, önce sayfanın sağ üst köşesinde yer alan aşağı doğru ok simgesine ardından Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

 

2. Genel Hesap Ayarları adında bir sayfa açıldı. Sayfanın sol sekmesinin altında yer alan Videolar kısmına tıklıyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

 

3. Videoları Otomatik Oynat seçeneğinin karşısında yer alan ayarı Kapalı olarak seçip işlemi bitiriyoruz.

Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatma

 

 

Telefon ‘da Facebook Otomatik Video Oynatma Kapatmak

1. Mobil cihazımızda (telefon veya tablet) yer alan Facebook uygulamasını (Android, iOS, Windows Phone işletim sistemlerinden hangisine sahip olduğunuz önemli değil. Bütün adımlar aynı olacaktır) açıyoruz.

2. Sağ üst kısımda yer alan alt alta üç çizgi simgesine dokunuyoruz.

 

3. Açılan seçeneklerden, Uygulama Ayarları seçeneğine dokunuyoruz.

 

4. Otomatik Oynatma kısmına dokunuyoruz.

 

5. Bu kısımda, videoların hangi şartlar ile oynatılacağına ait, 3 farklı ayar mevcut. Dilerseniz sadece Wi-Fi bağlantısına sahip olduğunuzda videoların otomatik oynatılmasını seçebilirsiniz. Bizim asıl yapmak istediğimiz hiçbir şart altında Facebook videolarının otomatik oynatılmasını istemediğimiz için “Videolar Asla Otomatik Oynatma” seçeneğinin yanında bulunan onay kısımını seçili hale getiriyoruz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here