Yandex Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Yandex hesabınızı silmek mi istiyorsunuz?

Rus arama motoru firması Yandex, ülkemizde sonra yıllarda artan popülerlikle kullanılmakta. Bu popülerliğini ise, spor alanındaki sponsorluklarına ve geliştirmiş olduğu Yandex.Navi (navigasyon uygulaması)’ye borçlu. Yandex kullanıcılara sunduğu mail hizmeti ile de özellikle kurumsal firmaların tercihi. Bazı nedenlerden ötürü Yandex hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, Yandex hesap silme nasıl yapılır adım adım görseller eşliğinde anlatmak istedik.

İşleme başlamadan önce, Yandex hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenleri listeyelim;

  • Yandex hesabınızı sildiğiniz zaman, hesabınıza bağlı olan maillerde silinecektir.
  • Yandex.Disk kullanıyorsanız, hesabınız silindikten sonra, disk alanınızda yer alan resim, video ve dosyalarınız da silinecektir.
  • Yandex hesabınızı sildikten sonra, hesabınız 60 gün boyunca dondurulur. 60 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız, silinen kullanıcı adı boşa çıkmış olur.

Yandex Hesap Silme

1. Yandex hesabımıza giriş yapıyoruz.

Yandex Hesap Silme

 

2. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil resmine tıklıyoruz. Açılan menüden, Hesap ayaları seçeneğine tıklıyoruz.

Yandex Hesap Silme

 

3. Açılan sayfanın en altında yer alan, Diğer ayarlar kısmında Hesabı sil linkine tıklıyoruz.

Yandex Hesap Silme

 

4. Gelen sayfada, hesabınızı sildikten sonra neler olacağı şeklinde bir bilgilendirme mevcut. Bu kısımları iyice okuyun. Yandex hesap silme işleminin güzel bir özelliği ise, aktif olarak kullandığınız servisler hakkında size bilgi vermesi. Eğer bu servislerde sizin için önemli olan bir belge yada bilgi var ise, silmeden önce bu kısımlara dikkat edin. Kimse, önemli bilgilerinin silinmesini istemez.

Yandex hesabınızı kesin olarak silmek istiyorsanız, güvenlik amacı ile mevcut hesabınızın şifresini ilgili alana girin. Alt kısımda yer alan karakter doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra Hesabı sil butonuna basabilirsiniz.

Yandex Hesap Silme

 

5. Hesabı sil butonuna bastıktan sonra, aşağıdaki gibi bir bilgilendirme alacaksınız. Kur butonuna basarak işlemi bitirebilirsiniz.

Yandex Hesap Silme

 

Yandex hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra, alışılageldik Yandex ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Yandex Hesap Silme


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz